Slučka sa sťahuje. Beblavý a Remišová chcú Plavčanovu hlavu. Skončí na ministerskom smetisku?

6. 4. 2016 11:50

Exsieťar Miroslav Beblavý sa s nikým „nebabre“ a v súčasnosti si vzal na mušku čerstvého ministra školstva Petra Plavčana. Na dnešnej tlačovej besede verejne vyhlásil, že práve Plavčan by mal zo svojho postu ministra školstva urýchlene odstúpiť.

Slučka sa sťahuje. Beblavý a Remišová chcú Plavčanovu hlavu. Skončí na ministerskom smetisku?
Foto: Reprofoto/TA3
Popis: Veronika Remišová a Miroslav Beblavý.
reklama

Bývalý straník Siete Miroslav Beblavý spolu s Veronikou Remišovou z Obyčajných ľudí na tlačovej besede predniesli svoj návrh na odvolanie ministra školstva Plavčana. Beblavý najskôr poznamenal, že sa nestáva často, aby sa žiadalo o odstúpenie niekoho, kto zastáva svoj post v úrade len niekoľko dní. Beblavý svoju kritiku smeroval hlavne k pôsobeniu Petra Plavčana v študentskom a učiteľskom pôžičkovom fonde.

Médiami otriasla hlavne kauza „Plavčanovej odmeny“, pričom si mal polepšiť takmer o 40-tisíc eur. Tú po medializovaní vrátil, no Beblavý poznamenáva, že to nie je jeho jediný kiks. „Študentský pôžičkový fond v podstate daroval Slavii Capital minimálne 5,5 milióna eur a urobil to v čase, keď jeho manželka Viera Plavčanová bola členkou predstavenstva Slavie Capital. To je ukážkový príklad nezákonného klientelizmu,“ upozornil politik.

Slova sa ďalej ujala aj Veronika Remišová, ktorá sa pozitívne vyjadrila k predvolebnému tlaku namierenému smerom na problematické školstvo zo strany niektorých politikov, no hlavne učiteľov, žiakov, ale aj rodičov. Remišovej ale zmrzol úsmev po situácii, ktorej sa stala svedkom po voľbách. „To som naozaj nečakala, že Slovenská národná strana nominuje na ministra školstva človeka, ktorý má pochybnú morálnu povesť, ktorý je v podstate zodpovedný za to, ako školstvo vyzerá,“ vyhlásila Remišová. Beblavý ďalej prezradil, že tento návrh bude najskôr adresovať premiérovi Ficovi a bude práve na ňom, ale aj na predsedovi SNS Andrejovi Dankovi, ako sa v tejto situácii zachovajú, a dúfa, že ministra odvolajú. Ak sa tak nestane, bude postupovať ďalej a vynaloží všetky kroky, aby minister opustil svoju pozíciu. Beblavý na Plavčana „zaútočil“ už vo svojom blogu, kde sa podrobne venoval jeho pôsobeniu v pôžičkových fondoch. 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: pk
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Koniec príbehu o „švédskej ceste“ proti epidémii. Vláda schválila veľmi prísny návrh karantény

23:59 Koniec príbehu o „švédskej ceste“ proti epidémii. Vláda schválila veľmi prísny návrh karantény

Doteraz boli opatrenia, ktoré zaviedla švédska vláda, v porovnaní so zvyškom Európy veľmi umiernené.…