Slovensko po Paríži? V uliciach je tisíc policajných hliadok

16. 11. 2015 18:39

Po teroristických útokoch v Paríži zvýšila slovenská polícia počet policajtov hliadkujúcich v teréne. Ako agentúru SITA informovala vedúca oddelenia komunikácie a prevencie kancelárie prezidenta Policajného zboru Marianna Paulíková, pred útokmi bolo v bežnom výkone služby na území SR zaradených približne 1 160 policajtov, čo predstavuje 580 hliadok. V súčasnosti má polícia v priamom výkone služby takmer 2 000 policajtov, čo predstavuje 1 000 hliadok.

Slovensko po Paríži?  V uliciach je tisíc policajných hliadok
Foto: SITA
Popis: Ilustračné foto: Zásah polície

"Činnosť hliadok je okrem plnenia bežných úloh polície zameraná na zvýšenú kontrolu hraníc, vo vnútrozemí zabezpečujú policajti úlohy so zameraním na ochranu miest so zvýšenou koncentráciou ľudí, napríklad na športových a kultúrnych podujatiach, tiež letísk, strategických a významných objektov alebo zastupiteľských úradov," uviedla Paulíková.

Pri piatkových teroristických útokoch v Paríži zahynulo podľa najnovších informácií 132 ľudí, približne ďalších 350 je zranených. Medzi obeťami je najmenej 20 cudzincov z 13 štátov. Slováci medzi obeťami ani zranenými podľa slovenského ministerstva zahraničných vecí nie sú. K útokom sa prihlásila extrémistická skupina Islamský štát (IS). Útoky sa odohrali v blízkosti futbalového štadióna Stade de France na severe Paríža, kde sa práve hral zápas medzi Francúzskom a Nemeckom, na ktorom bol prítomný aj francúzsky prezident Francois Hollande. Terče ďalších útokov sa nachádzali vo východnej časti metropoly, neďaleko Námestia republiky: boli medzi nimi vyhľadávané kaviarne a reštaurácie, ako aj klub Bataclan, kde bol v osudný večer vypredaný koncert americkej skupiny Eagles of Death Metal.


 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: SITA
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Pellegrini o Smere: Nie sme výťahová či autobusová strana. Ani deštruktívna skupinka

12:04 VIDEO Pellegrini o Smere: Nie sme výťahová či autobusová strana. Ani deštruktívna skupinka

Strana Smer-SD má síce nového volebného lídra, ale stále rovnaký cieľ, vyhrať voľby a pokračovať v p…