Slovensko nie je v dobrom, ale v katastrofálnom stave, tvrdí liberál. Takéto sú jeho dôvody

12. 11. 2015 12:10

Prezident Andrej Kiska sa na nedávnej konferencie týždenníka Trend vyjadril, že si nemyslí, že Slovensko je v zlom stave. Dokonca hovoril o optimistoch, ktorí súčasný stav považujú za výborný. S tým však razantne nesúhlasí liberál Juraj Droba. Chcete vedieť, prečo?

Slovensko nie je v dobrom, ale v katastrofálnom stave, tvrdí liberál. Takéto sú jeho dôvody
Foto: SITA
Popis: Poslanec za SaS Juraj Droba

Poslanec za SaS si myslí, že naša krajina je v katastrofálnom stave. Dôvodom je niekoľko vecí, ktoré podľa neho negatívne vplývajú nielen na vzťah občana k štátu, ale aj na jeho životný pocit.

Výkladná skriňa?

Podľa Drobu na  Slovensku absentuje hlavne spravodlivosť. A vysvetľuje aj prečo. „Na Slovensku sa drzo producírujú ľudia, pre ktorých neplatí zákon, parazitujú na verejnom majetku a majú vďaka politickému vplyvu zaručenú beztrestnosť,“ zhrnul v skratke Droba takzvaných „nedotknuteľných“,  ktorí síce figurujú v rôznych kauzách, no napriek tomu im to prejde.

Ďalším negatívnym javom sú podľa neho dve mimoriadne citlivé oblasti, v rámci ktorých čoraz častejšie prejavujú svoju nespokojnosť samotní zamestnanci. Ide o oblasti školstva a zdravotníctva. Čo sa týka zdravotníctva, to sa zmieta v kauzách, najznámejšou je predražený CT prístroj v piešťanskej nemocnici, ale v súčasnosti sa čoraz častejšie hovorí o „parazitovaní“ košickej skupiny, respektíve smeráckej chobotnice v tejto oblasti. Známa je aj nespokojnosť zdravotných sestier a pracovníkov, ktorí požadujú lepšie platové podmienky. Nespokojní sú aj učitelia, ktorí minule boli takisto protestovať pred Úradom vlády, čo majú za sebou aj sestričky.

Podľa Drobu by však práve tieto dve oblasti mali byť výkladnou skriňou úspešnej verejnej politiky, no sú v „absolútne dezolátnom stave“.

Primitívny populizmus

Ďalším negatívnym aspektom je verejný dlh Slovenska. Ten sa podľa poslanca blíži až ku kritickej hranici, a to vraj vďaka tomu, „že rozum vytláča primitívny populizmus“.

A v neposlednom rade je podľa Drobu Slovensko v katastrofálnom stave, keďže tu neohrozene vládne strana Smer-SD na čele s premiérom Robertom Ficom. Predvolebné prieskumy navyše naznačujú, že ani najbližšie štyri roky nemusí byť situácia výrazne odlišná. Štvrtým negatívnym aspektom je preto podľa neho samotná krajina, v ktorej má Smer takú vysokú podporu, a taký štát podľa neho nemôže byť v dobrom, v zmysle mentálnom, stave.
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Radka Turoňová
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Prečo nesmú fašisti vyhrať. PS-Spolu bude vysvetľovať v regiónoch. Ľudia sú sklamaní z doterajších vlád, tvrdí koalícia

20:23 Prečo nesmú fašisti vyhrať. PS-Spolu bude vysvetľovať v regiónoch. Ľudia sú sklamaní z doterajších vlád, tvrdí koalícia

Ľudí k voľbe extrémizmu motivuje pocit sklamania z doterajších vládnych garnitúr aj dezinformácie v …