Slovensko nepotrebuje a ani nechce peniaze od Spojených štátov, tvrdí Paška

4.3.2019 12:20

Slovenská národná strana je vážne znepokojená mediálnym nátlakom vychádzajúcim z prostredia a informačných zdrojov Veľvyslanectva Spojených štátov amerických v SR, ktorý vstupuje do oblasti slobodného a suverénneho rozhodovania Slovenskej republiky o technických aspektoch a organizácii našej obrany.

Slovensko nepotrebuje a ani nechce peniaze od Spojených štátov, tvrdí Paška
Foto: SITA
Popis: Jaroslav Paška

Vojenské investície v hodnote 105 miliónov dolárov, ktoré chcú (ako povedal pre Denník N hovorca americkej ambasády Griffin Rozell) Spojené štáty použiť na vybudovanie a modernizáciu leteckých základní pri Sliači a Malackách za účelom masívnejšieho rozmiestnenia a využitia americkej vojenskej techniky a kapacít na území Slovenska, nespadajú medzi primárne potreby obranného charakteru vybavenia nášho štátu.

Slovenská národná strana preto podporuje zdržanlivý postoj Ministerstva obrany SR voči podnetom a iniciatívam Spojených štátov amerických, ktoré si prostredníctvom projektov niekoľko miliardovej, Kongresom schválenej vojenskej pomoci určenej pre štáty situované na východnej hranici NATO, začínajú postupne rozmiestňovať (na základe bilaterálnych dohôd) vlastné vojenské technologické a logistické bázy v tejto časti Európy.

Základnou úlohou Vlády SR, Ministerstva zahraničných vecí SR, aj Ministerstva obrany SR je podľa Programového vyhlásenia vlády vytvárať na základe multilaterálnych dohôd a širokej medzinárodnej spolupráce (so štátmi rešpektujúcimi medzinárodné právo) podmienky pre pokojné, mierové súžitie v našom regióne. 

Súčasný medzinárodný politický život nám potvrdzuje, že rozvážne správanie rezortu obrany sa stáva stále viac opodstatnené. Cudzie vojská, okrem spoločných cvičení nemajú čo na území Slovenskej republiky robiť. Slovensko je zvrchovaný a suverénny štát.

 

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Už majú všetko. Prokurátor doručil ďalšiu komunikáciu z Threemy

17:56 Už majú všetko. Prokurátor doručil ďalšiu komunikáciu z Threemy

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Šanta doručil súdu údajnú komunikáciu Mariana Kočnera ce…