Slovenskí komunisti idú do eurovolieb v koalícii. Hovoria o zjednocovaní ľavice

25. 2. 2019 14:30

"Je to veľký krok k zjednoteniu všetkých skutočne ľavicových strán na Slovensku. Sme otvorení spolupráci aj s inými stranami, ktoré majú podobné programové hodnoty ako my," šéf KSS.

Slovenskí komunisti idú do eurovolieb v koalícii. Hovoria o zjednocovaní ľavice
Foto: SITA
Popis: Jozef Hrdlička, predseda Komunistickej strany Slovenska (KSS)
reklama

Komunistická strana Slovenska (KSS) a Vzdor – strana práce (Vzdor-SP) predložili spoločnú kandidátku do Európskeho parlamentu. TASR o tom informovali predseda Vzdoru-SP Miroslav Pomajdík a predseda KSS Jozef Hrdlička. Lídrom kandidačnej listiny je Jozef Hrdlička, predseda KSS. Ako uviedli vo svojom vyhlásení, "postupujú ako koalícia strán a vstupujú do volieb s cieľom presadzovania skutočne ľavicovej politiky aj na pôde Európskeho parlamentu".

"Je to veľký krok k zjednoteniu všetkých skutočne ľavicových strán na Slovensku. Sme otvorení spolupráci aj s inými stranami, ktoré majú podobné programové hodnoty ako my," uviedol Hrdlička.  "Vidíme reálny cieľ, že naši zástupcovia posilnia rady poslancov zastupujúcich ľavicové hodnoty na európskej pôde a zároveň posilnia naše aktivity v boji proti 'fašizujúcej sa' spoločnosti. Sme svedkami, že EÚ nezvláda nárast šovinizmu a fašizmu v jednotlivých členských krajinách a svojím konaním iba vytvára na to podmienky," poznamenal Pomajdík. 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…