Slovenské školstvo je mŕtve, učitelia ho definitívne pochovali

1.3.2016 23:10

Stovky ľudí podporujúcich štrajk učiteľov a ich požiadavky, pochodovali ulicami Bratislavy, aby symbolickým smútočným pochodom pochovali slovenské školstvo.

Slovenské školstvo je mŕtve, učitelia ho definitívne pochovali
Foto: zdroj: pk
Popis: Živá reťaz učiteľov.
Školstvo podľa učiteľov prehralo statočný boj o život a na poslednej ceste mestom sprevádzali slovenské vzdelávanie, symbolicky zabalené v rakve, stovky učiteľov, rodičov aj študentov. Podľa organizátora akcie, ktorým bola Iniciatíva slovenských učiteľov, prišlo zhruba 500 ľudí. Dav sa zišiel na Hviezdoslavovom námestí, odkiaľ pokračoval cez Michalskú a Obchodnú ulicu na Námestie slobody. 
 
Pred úradom vlády, kde sa symbolická púť štrajkujúcich učiteľov a ich priaznivcov skončila, položili účastníci rakvu na znak toho, že slovenské školstvo je podľa nich mŕtve. Protestný pochod podporil aj známy slovenský herec Robert Roth, ktorý zároveň zastupoval aj stranu rodičov. „Väčšina ľudí zostáva apatická, kým sa nesiahne na ich peniaze. Toto je však omnoho dôležitejší boj,“ povedal Roth pre denník SME.
 
„Dnes tu nepochovávame len školstvo, ale aj všetky dôvody, ktoré ho dostali do tohto stavu. Všetko odstrkovanie, ignorovanie, podvyživovanie,“ povedal Vladimír Crmoman z Iniciatívy slovenských učiteľov s tým, že za stav školstva môže aj tiché prizeranie sa týmto krivdám. „Tam, kde niečo zomiera, môže začať niečo nové,“ dodal.
 
Celý článok si môžete prečítať TU.
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Dôchodkový strop Smeru. Most a SaS o tom nechcú počuť. Matovič chce zmenu podľa počtu detí

14:25 Dôchodkový strop Smeru. Most a SaS o tom nechcú počuť. Matovič chce zmenu podľa počtu detí

Koaličná strana Smer-SD je pripravená s politickými stranami rokovať o návrhu zastropovania veku odc…