Slovenské parlamentné strany stoja za jedno volebné obdobie 50 miliónov eur. SKOK! chce odlúčiť financovanie politických subjektov od štátu, podobne ako to chce v prípade cirkvi

24. 7. 2015 12:22

Politika sa vzďaľuje od ľudí a to je podľa strany SKOK! najväčší problém, ktorým trpí náš politický systém. Na Slovensku sa navyše prehlbuje priepasť medzi bohatými a chudobnými, čo vyvoláva napätie v spoločnosti a môže viesť k jej radikalizácii.

Slovenské parlamentné strany stoja za jedno volebné obdobie 50 miliónov eur. SKOK! chce odlúčiť financovanie politických subjektov od štátu, podobne ako to chce v prípade cirkvi
Foto: Facebook
Popis: Predsedníctvo strany SKOK

„Politika sa odtrhla od občianskej spoločnosti, uzavrela sa do seba. Systém vyčerpal svoje možnosti, stratil dôveru občanov,“ píše strana SKOK! na svojich stránkach pod výzvou na odluku politických strán od štátu. Podľa strany SKOK! ľudia prestali veriť politikom a sú skeptickí voči zmene. Práve preto nechcú vstupovať do strán a hnutí.

Facebook potvrdzuje znechutenie ľudí

To, že sú ľudia na Slovensku znechutení politikou, dokazujú aj rozhnevané komentáre pod výzvou na odlúčenie strán od štátu, ktorú SKOK! zverejnil na Facebooku. „Zbaviť imunity všetkých politikov!!! Dovtedy nemá význam ísť voliť, lebo nič sa nezmení!!!“ píše jedna z užívateliek sociálnej siete v komentári. „Už by bolo načase, aby hajzli žili zo svojho... Možno potom by sa snažili aj pre ,chudobinu‘ niečo urobiť…“ píše ďalší užívateľ Facebooku.

Nie všetci ľudia však súhlasia s návrhom strany SKOK!. Obávajú sa totiž, že ak by strany prestal financovať štát, začali by to robiť finančné skupiny a oligarchovia, čo by znamenalo zvýšenie korupcie. „Treba si uvedomiť, že keby sa strany financovali sami, tak by to bola živná pôda na korupciu. Strany by boli pod vplyvom oligarchov a po zvolení by museli presadzovať to, čo im nariadia mecenáši. Ať to ostane tak ako je,“ píše na Facebooku odporca odlúčenia financovania strán od štátu. „A ako to je dnes? Je dnes azda politika bez korupcie? Strany bez vplyvu oligarchov a mecenášov? A billboardy politikom platia ľudia zo svojich daní,“ odpovedá na predošlý komentár strana SKOK!.

Výzvu na odluku financovania politických subjektov od štátu si môžete prečítať TU

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Tomáš Pilz
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Koniec blokády. Autodopravcovia doštrajkovali po zákroku polície

21:53 Koniec blokády. Autodopravcovia doštrajkovali po zákroku polície

Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) ukončila blokádu hraničných priechodov, zostáva však v pohotovos…