Slováci sú vyspelejší ako my! My tu volíme Zemana, zvozila vlastný národ česká publicistka

19.3.2019 0:00

Do druhého kola prezidentských volieb postúpila právnička Zuzana Čaputová a európsky diplomat Maroš Šefčovič, nad čím zajasala redaktorka Johana Hovorková zo servera forum24.cz. Svojou voľbou podľa nej Slováci dokázali, že sú už vyspelejší ako Česi, lebo tí si vedia zvoliť za prezidenta tak akurát Miloša Zemana.

Slováci sú vyspelejší ako my! My tu volíme Zemana, zvozila vlastný národ česká publicistka
Foto: TASR
Popis: Zuzana Čaputová a Maroš Šefčovič na kombosnímke.

V sobotu sa na Slovensku rozhodovalo, kto nahradí odchádzajúceho Andreja Kisku v Prezidentskom paláci. Do druhého kola postúpila právnička Zuzana Čaputová (40,6 %) a podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič (18,7 %) podporovaný najväčšou vládnou stranou Smer Roberta Fica.

Zuzana Čaputová vystupuje ako prozápadná kandidátka, ktorá chce Slovensko udržať v EÚ a v NATO. Šefčovič síce býval členom komunistickej strany, ale po roku 1989 sa stal uznávaným diplomatom a aj on dáva ako podpredseda dnešnej Európskej komisie jasne najavo, že chce národ udržať v EÚ.

Či už vyhrá Čaputová, alebo Šefčovič, podľa Hovorkovej je jasné jedno. Na Slovensku nevyhrá niekto, kto by sa podobal Milošovi Zemanovi.

„Česi sa často v minulosti pozerali na Slovákov tak trochu s pocitmi nemiestnej nadradenosti. Už niekoľko rokov je však jasné, že prevažujúce slovenské postoje smerom k Európskej únii, k prozápadnému smerovaniu, k zakotveniu krajiny a hlavne k tomu, kto by ich mal vo svete reprezentovať, sú trochu iné a civilizovanejšie ako tie prevažujúce české. Slovensko má už svoj mečiarizmus za sebou a s populizmom zdatne bojuje. Česko naopak zapadlo do mečiarizmu až po uši a nemôže sa z neho zatiaľ vyhrabať. Zásadná dobrá správa je teda jednoducho táto: nech sa skončí druhé kolo slovenských volieb akokoľvek, žiadny Miloš Zeman na Slovensku vládnuť nebude,“ uzavrela Hovorková.

Miloš Zeman

Miloš Zeman Zdroj: TASR

Celý komentár nájdete na webe forum24.cz.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Lajčák nekompromisne o V4: Imidž nie je dobrý, nechoďme proti našim záujmom

19:23 Lajčák nekompromisne o V4: Imidž nie je dobrý, nechoďme proti našim záujmom

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák v pondelok povedal, že Slovensko…