Slová pápeža, po ktorých mnohým spadne sánka: Lepšie byť ateistom než pokryteckým veriacim

23.2.2017 18:35

Pápež František vyslovil dnes ďalšiu kritiku na adresu niektorých členov vlastnej cirkvi, keď vyhlásil, že je lepšie byť ateistom než pokryteckým katolíkom vedúcim dvojaký život.

Slová pápeža, po ktorých mnohým spadne sánka: Lepšie byť ateistom než pokryteckým veriacim
Foto: SITA
Popis: Pápež František

"Je škandalózne hovoriť jednu vec a robiť druhú. Sú takí, čo hovoria: 'Som veľkým katolíkom, chodím pravidelne do kostola.' Títo ľudia by však mali zároveň povedať: 'Môj život nie je kresťanský. Nedávam svojim zamestnancom patričnú výplatu, využívam ľudí, robím špinavý biznis, vediem dvojaký život.' Takýchto katolíkov je veľa. Koľkokrát sme už počuli ľudí hovoriť: 'Ak toto má byť katolík, potom je lepšie byť ateistom'," uviedol pápež na súkromnej omši vo svojom sídle.

Od svojho zvolenia za hlavu 1,2-miliardovej katolíckej cirkvi František opakovane vyzýva veriacich - kňazov aj laickú verejnosť -, aby sa pridržiavali toho, čo im hlása ich vierovyznanie. Menej než dva mesiace od svojho zasadnutia na apoštolský stolec František vyhlásil, že kresťania by mali vnímať ateistov ako dobrých ľudí, ak činia správne veci.

Počas svojich kázní pápež odsudzuje tiež pohlavné zneužívanie detí kňazmi ako čin rovnajúci sa "satanskej omši", svojim vlastným kardinálom dohovára, aby sa nesprávali ako "princovia". Pápež pripomenul aj to, že členovia mafie sa svojimi skutkami sami exkomunikujú z cirkvi.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Nestrašte ľudí, odkazuje Matovič lídrom opozície. Tu sú moje podmienky vstupu do vlády

16:59 VIDEO Nestrašte ľudí, odkazuje Matovič lídrom opozície. Tu sú moje podmienky vstupu do vlády

Hnutie OĽaNO nepôjde do vlády, ktorá by mala v pláne prijať registrované partnerstvá, adopcie detí p…