Slobodník už podniká právne kroky. Rajtár pôjde pred inšpekciu, predpokladá Lučanský

26. 7. 2019 17:03

Prezident Policajného zboru Milan Lučanský vzhľadom na vyšetrovanie inšpekcie odmieta prepojenia riaditeľa Národnej jednotky finančnej polície NAKA Bernarda Slobodníka na albánsku mafiu. Samotný Slobodník podniká v súvislosti s tlačovou besedou poslanca Národnej rady SR Jozefa Rajtára (SaS) právne kroky.

Slobodník už podniká právne kroky. Rajtár pôjde pred inšpekciu, predpokladá Lučanský
Foto: TASR
Popis: Jozef Rajtár
reklama

„Podozrenie z prepojenia na albánsku mafiu už pred rokmi preveroval Úrad inšpekčnej služby na základe anonymu. Prepojenie sa nepotvrdilo, čo už bolo v minulosti medializované niekoľkokrát," uviedol Lučanský. Tlačovka bola podľa neho chaotická a informačne slabá.

Policajný prezident predpokladá, že poslanec Rajtár bude predvolaný inšpekciou, ktorá ho požiada o odovzdanie informácií, ktoré má. „Ak vyšetrovateľ vyhodnotí, že ide o trestný čin, podľa toho budem konať v súvislosti s Bernardom Slobodníkom," dodal Lučanský.

Na otázky TASR týkajúce sa jeho možných prepojení na údajne obžalovaného Petra P., ktorý sa mal dopustiť podľa Rajtára daňových podvodov, Slobodník neodpovedal s odkazom na to, že v súvislosti s tlačovou besedou Rajtára „podniká právne kroky“.

Rajtár na tlačovke obvinil riaditeľa Národnej jednotky finančnej polície NAKA Bernarda Slobodníka z prepojení na Petra P., ktorý má byť obžalovaný v súvislosti s jeho nedoplatkom na daniach. Policajného prezidenta Milana Lučanského vyzýva na jeho odvolanie.

„Ešte za komunizmu stihol byť v ŠTB,“ uviedol Rajtár na margo Slobodníka. S Petrom P. sa podľa neho poznajú z Levíc, kde majú obaja žiť, tráviť spolu voľný čas a vlastniť nehnuteľnosti v rovnakej bytovke. Slobodníkova dcéra mala na sociálnej sieti fotky s autom, ktoré má byť napísané na jednu z firiem Petra P.

Podľa Rajtára má Peter P. nedoplatok na daniach vo výške vyše štyroch miliónov eur. Firmy, na ktoré poslanec odkazuje, majú konateľov a spoločníkov vedených ako rôzne zahraničné osoby z Maďarska a Rumunska. Peter P. v nich už nefiguruje. Rajtár reagoval, že firmy boli prepísané na „rôzne nekontaktné osoby“. 

 

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Jankovská sa vzdala funkcie sudkyne

13:10 Jankovská sa vzdala funkcie sudkyne

Monika Jankovská sa vzdala funkcie sudkyne. Oznámila to v liste adresovanom Kancelárii prezidenta SR…