Škripek v Europarlamente rozdáva Biblie

14. 12. 2015 9:30

Od pondelka sa koná v priestoroch Európskeho parlamentu výstava s názvom Globálny vplyv Biblie na svet. Hlavným organizátorom je slovenský europoslanec Branislav Škripek (OĽaNO) spolu s europoslancom Alojzom Peterlem, niekdajším premiérom Slovinska.

Škripek v Europarlamente rozdáva Biblie
Foto: www.branislavskripek.sk
Popis: Branislav Škripek
reklama

Prvýkrát takúto výstavu zorganizoval pred dvomi rokmi Peter van Dalen z Holandska, ktorý je členom ECPM (Európske kresťanské politické hnutie), v ktorého predsedníctve pôsobí aj Branislav Škripek.

Výstava sa skladá z piatich farebných panelov s niekoľkými tematickými názvami ako Kniha stretnutí, Preklady Biblie, Krajina Biblie a iné. Každý panel je obohatený o fotografie či obrazy biblických zvitkov, prekladov alebo postáv. O výstavu je veľký záujem.

„Od začiatku týždňa rozdávame zadarmo Biblie v rôznych jazykových mutáciách. Som veľmi rád, že si poslanci, ich asistenti, novinári či pracovníci a návštevníci EP zobrali svoj výtlačok domov. Nečakal som taký veľký záujem,” hodnotí Branislav Škripek, ktorý je známy aj z evanjelizačných kampaní organizovaných Spoločenstvom pri Dóme sv. Martina. Zaujímavosťou výstavy je, že sa rozdáva výtlačok Biblie v arabskom jazyku.

Slovenský europoslanec, ktorý pôsobí dlhé roky ako laický kazateľ, sa pravidelne stretáva s kolegami z EP na modlitebných raňajkách, kde sa modlia aj za  inštitúcie EÚ a politikov.

Pôvodný článok nájdete TU.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: ste
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Koniec príbehu o „švédskej ceste“ proti epidémii. Vláda schválila veľmi prísny návrh karantény

23:59 Koniec príbehu o „švédskej ceste“ proti epidémii. Vláda schválila veľmi prísny návrh karantény

Doteraz boli opatrenia, ktoré zaviedla švédska vláda, v porovnaní so zvyškom Európy veľmi umiernené.…