Skončili sa zlaté časy pre exekútorov? Pčolinský ide nekompromisne a obracia sa aj na ľudí

6.11.2016 18:36

Poslanec z hnutia Sme rodina Peter Pčolinský spolu so svojimi kolegami predkladá do parlamentu návrh zákona, ktorý by mal byť bičom pre exekútorov a zároveň by mal umožniť ľahšie dýchať ľuďom, keď sa ocitnú v neľahkej situácii. Kollárov poslanec nemeškal a na Facebooku sa obracia na ľudí s prosbou o pomoc.

Skončili sa zlaté časy pre exekútorov? Pčolinský ide nekompromisne a obracia sa aj na ľudí
Foto: Reprofoto: Facebook
Popis: Peter Pčolinský

Poslanec hnutia Sme rodina Peter Pčolinský na sociálnej sieti informuje, že práve v týchto dňoch do Národnej rady Slovenskej republiky predkladajú návrh zákona, ktorý upravuje sumu poplatkov exekútora tak, aby si exekútor nemohol na poplatkoch a trovoch účtovať viac, ako je samotná istina - reálny dlh.

Ako ďalej pokračuje, súčasná právna úprava vytvára stav, keď pri dlžných sumách často výrazne presahuje odmena exekútora pôvodnú pohľadávku. Čo má podľa jeho názoru za následok, že sociálne slabé skupiny obyvateľstva sa neúmerne zadlžujú.

„Cieľom tohto návrhu zákona, ktorým sa dopĺňa zákon č. 233/1995 Z. z. o súdnych exekútoroch a exekučnej činnosti (Exekučný poriadok) a o zmene a doplnení ďalších zákonov je zabezpečiť, aby ľudia neboli zaťažovaní pri ich vymáhaní formou exekúcie nadmernými nákladmi, ktoré si ako odmenu účtujú exekútori,“ píše Pčolinský.

Zdroj: Facebook/Peter Pčolinský

Okrem priblíženia zákona má Kollárov poslanec na ľudí aj jednu prosbu. „Prosím o zdieľanie, nech sa o tomto dozvedia všetci, aby sledovali, ako budú hlasovať ´ich´ poslanci!!!“ uzatvára.

Mgr. Peter Pčolinský

  • SME RODINA - Boris Kollár
  • Začínam mať pocit, že Hlina je posadnutý... :-)
  • poslanec

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: du

Ďalšie články z rubriky

Smeráci si nemôžu dovoliť nezávislú políciu. Hrozí im zhabanie majetkov, preto tam chcú zabetónovať svojich, spustil Matovič

14:35 Smeráci si nemôžu dovoliť nezávislú políciu. Hrozí im zhabanie majetkov, preto tam chcú zabetónovať svojich, spustil Matovič

Pri voľbe nového policajného prezidenta sa podľa lídra hnutia OĽaNO Igora Matoviča nič nezmení a "st…