Simon koalíciu so Smerom nerozdýchal. Odchádza zo strany

19. 3. 2016 16:18

Podpredseda Most-Híd Zsolt Simon sa dnes vzdal funkcie a vystúpil zo strany. Zároveň oznámil, že nevstúpi do poslaneckého klubu Most-Híd. Dôvodom je vstup Mostu-Híd do vlády so Smerom-SD, SNS a Sieťou.

Simon koalíciu so Smerom nerozdýchal. Odchádza zo strany
Foto: Most-Híd
Popis: Zsolt Simon, bývalý podpredseda strany Most-Híd
reklama

 Za vstup do takejto vlády dnes hlasovalo 40 členom Republikovej rady Mostu-Híd, traja boli proti a jeden sa zdržal hlasovania. Simon založil stranu Most-Híd po odchode s SMK. Ďalšiu stranu sa zakladať nechystá. Nemieni vstúpiť ani do SMK. „Nemám taký úmysel,“ uviedol.

Simon nemá pocit, že by strana, ktorá získala vo voľbách 6,5 percenta, mala zachraňovať Slovensko alebo umožnila vznik vlády Smeru a SNS. „Charakter vlády bude ovplyvňovať SNS,“ myslí si Simon. 

Proti vstupu do vlády bol aj člen rady zo Šale František Ondrušek. Tvrdí, že hlasoval podľa svedomia. „Nemám svedomie podieľať sa na zániku strany,“ povedal novinárom s tým, že zrejme odíde aj z Mostu-Híd. 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: SITA
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Žitný: Ak Matovič trvá na Lipšicovi ako šéfovi prokuratúry, je tam zlý úmysel. Ficova kariéra skončila stratou pozície premiéra

1:10 Žitný: Ak Matovič trvá na Lipšicovi ako šéfovi prokuratúry, je tam zlý úmysel. Ficova kariéra skončila stratou pozície premiéra

"Ale vôbec im nejde o transparentného prokurátora! Táto zmena, tak ako ju navrhujú, tak je to politi…