Šimkovičová sa pustila do Nicholsonovej pre jej slová o zapredancoch: Existujú indície, že nemá ani maturitu. Mala by ukázať maturitné vysvedčenie

18. 9. 2018 0:00

Nezaradení poslanci – Rastislav Holúbek, Peter Marček a Martina Šimkovičová sú podľa Lucie Nicholsonovej zapredanci a ľudia by si mali dobre zapamätať ich tváre. Šimkovičovej reakcia na seba nenechala dlho čakať a pustila sa do samotnej liberálnej poslankyne, ktorú vyzvala, aby ukázala maturitné vysvedčenie.

Šimkovičová sa pustila do Nicholsonovej pre jej slová o zapredancoch: Existujú indície, že nemá ani maturitu. Mala by ukázať maturitné vysvedčenie
Foto: TASR
Popis: Podpredsedníčka parlamentu Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS) a Martina Šimkovičová (nezaradená)

Minulý týždeň sa v národnej rade na hlasovaní o budúcnosti Slovenskej akadémie vied ukázalo, že vládny zákon by neprešiel bez podpory troch odídencov z hnutia Sme rodina Borisa Kollára, teda poslancov Petra Marčeka, Martiny Šimkovičovej a Rastislava Holúbka. Keďže to nebolo prvýkrát, čo spomínaní nezávislí poslanci hlasovali za koaličný návrh, tak ich Lucia Ďuriš Nicholsonová označila za zapredancov.

„Tá trojica je úplne jasná, vždy sa prikláňa na tú stranu, ktorá ju prehovorí. Myslím si, že sú to zapredanci. Od prvého momentu je jasné, že títo ľudia sa vždy priklonia tam, kde im majú čo sľúbiť. Ľudia by si mali zapamätať ich tváre,“ povedala Nicholsonová v diskusnej relácii Na telo na Markíze, pričom nevedela konkretizovať, čo by im mohla koalícia sľubovať.

Podpredseda parlamentu Andrej Hrnčiar z Mosta-Híd však vylúčil akékoľvek rozhovory s nezaradenými poslancami o podpore návrhov zákonov. „Vylučujem, že by niekto s nimi hovoril a žiadal ich o podporu. Napríklad pán Marček má úplne odlišné videnia sveta, ako máme my. Čo sa týka strany Most-Híd, tak my sme nikdy s týmito poslancami nesedeli a nerozprávali sa,“ uviedol Hrnčiar.

Šimkovičová: Nás nikto nevlastní a neovláda

K celému obvineniu sa vyjadrila aj nezaradená poslankyňa Martina Šimkovičová, podľa ktorej je prekvapujúce, že sa v diskusii venovali práve jej, Marčekovi a Holúbkovi, keďže na Slovenskú sú podľa nej dôležitejšie témy.

„Bola by som rada, keby sa naši opoziční kolegovia vedeli prezentovať inak ako obviňovaním iných poslancov a to len preto, že niekto nehlasuje podľa ich predstáv. My sme na rozdiel od nich nezávislí a môžeme hlasovať, ako uznáme za vhodné. Nás nikto nevlastní a neovláda. Bolo by fajn prezentovať sa výsledkami svojej práce pre krajinu. Bojovaním za cudzie najmä americké záujmy nerobia pre Slováka nič. Možno tieto jedovaté reakcie na mňa prišli aj preto, že som si dovolila poukázať na prešľapy inej poslankyne z liberálneho spektra, kam patrí aj pani Nicholsonová,“ napísala na sociálnej sieti Facebook poslankyňa.

Programové vyhlásenie vlády a kauza SAV

Šimkovičová sa vyjadrila aj k tomu, prečo podporila programové vyhlásenie vlády. „Bolo to v čase, keď sme ešte patrili do radov Sme rodina. Na klube sme sa všetci hlasovaním medzi sebou dohodli, že v pléne programové vyhlásenie podporíme. Tesne pred hlasovaním prišiel za nami, poslancami, Boris a povedal, že máme všetci hlasovať proti. Na koho pokyn? Prečo? Veď sme sa dohodli inak. Samozrejme, že my traja sme ostali pri pôvodnej dohode. A to je nám dodnes vyčítané.“

V debate sa však spomínala Šimkovičovej podpora programovému vyhláseniu Pellegriniho vlády, ktorú podporili z opozície iba ona, Rastislav Holúbek a Alena Bašistová.

„A kauza SAV? Ja som ju sledovala pozorne a vyhodnotila som to tak, že lepším riešením je uviesť situáciu do pôvodného stavu – ktorý sa dosiahol práve prelomením veta pána prezidenta. Jednoducho, ak sa urobili v procese transformácie SAV chyby, je lepšie sa vrátiť na začiatok a urobiť proces správne. Súhlasím so stanoviskom ministerky školstva M. Lubyovej a spolieham sa na stanovisko generálnej prokuratúry v tejto veci. Ak nás v tejto situácii niekto obviňuje z nekorektného prístupu, je to nepochopiteľné. Keď sme hlasovali, netušili sme, že ani samotní členovia koalície nie všetci budú hlasovať jednotne. Hlasovali sme ako vždy s najlepším vedomím a svedomím,“ vysvetľuje Šimkovičová.

Trestné oznámenie

Šimokovičová zároveň pripomína, že často hlasuje proti koaličným návrhom, prípadne sa zdržiava hlasovania. „A na druhej strane podporujem všetky dobré veci, ktoré vyjdú z dielne opozície, do ktorej aj sama patrím. Nikto si ma nekupuje a nikto mi nedáva pokyny, ako mám hlasovať. Ak má pani poslankyňa Ďuriš Nicholsonová iné informácie, nemala by otáľať a mala by podať trestné oznámenie. A ak sú to len jej domnienky, mala by si dávať pozor na to, čo šíri. Môže totiž konať protizákonne.“

„Je zarážajúce, že ma niekto aj v mojej súčasnej ťažkej súkromnej a finančnej situácii obviňuje z prijímania nejakých úplatkov alebo užívania si výhod vyplývajúcich z nejakých hlasovaní. Som v situácii, keď ešte ani nie je jasné, či sa mi vôbec podarí ostať v dome, v ktorom žijem; a ak, budem do konca života splácať polovicu zvyšku hypotéky. Nevlastním nič iné okrem domu, kde bývam,“ dodáva.

Existujú indície, že Nicholsonová nemá ani maturitu, tvrdí Šimkovičová

Nezaradená poslankyňa sa však neubránila kritike ani voči samotnej Nicholsonovej. „Asi každý z nás by chcel byť v situácii, že zabudne do majetkového priznania dať nehnuteľnosť ako pani Ďuriš Nicholsonová svoju chatu. Aj ja sa však borím s bežnými platbami tak ako hociktorý iný človek. Vždy som pracovala, od skončenia štúdia som sa sama živila; a to poctivou, každodennou prácou. A nie je to inak ani dnes. Nesťažujem sa. Viem, že mnohí z vás zápasia vo svojich životoch s rôznymi ťažkými prekážkami. Len vysvetľujem, prečo je mi smutno z toho, že v období života, ktoré by som rozhodne nazvala ako jedno z najťažších, o mne niekto verejne špekuluje ako o človeku, ktorý koná nečestne a prišiel nečestne k peniazom.“

„Ak pani poslankyňu trápi moja morálka, myslím, že by bolo na mieste, aby sa napríklad ona už konečne jasne vyjadrila, kde a kedy zmaturovala. Už dlhodobo sa verejne špekuluje o jej vzdelaní  a existujú indície, že pani poslankyňa nemá ani maturitu. Nerozumiem, prečo na tieto dohady doteraz nereagovala. Myslím, že by bolo na mieste ukončiť špekulácie a ukázať maturitné vysvedčenie,“ uzavrela Martina Šimkovičová.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: OS
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Brutálna smrť mladíka v centre Bratislavy. Polícia už obvinila dvoch Srbov zo zabitia

15:53 Brutálna smrť mladíka v centre Bratislavy. Polícia už obvinila dvoch Srbov zo zabitia

Dvaja muži, ktorí mali v nedeľu (8. 12.) nadránom v bratislavskom Starom Meste napadnúť a usmrtiť 22…