Šesť mŕtvych po halloweenskych večierkoch

2. 11. 2019 9:25

Štyria ľudia prišli o život a prinajmenšom traja ďalší utrpeli zranenia pri streľbe, ku ktorej došlo v noci na piatok na halloweenskom večierku v prenajatom dome v meste Orinda ležiacom v americkom štáte Kalifornia, neďaleko San Francisca. Dve ďalšie osoby boli počas rovnakej noci zabité na halloweenskom večierku na severovýchode Utahu. Informovala o tom agentúra AP.

Šesť mŕtvych po halloweenskych večierkoch
Foto: TASR
Popis: Ilustračné foto, ľudia v halloweenskych maskách a kostýmoch prichádzajú na zombie pochod počas osláv Halloweenu v nemeckom Essene.

Dom v meste Orinda v Kalifornii, kde došlo k streľbe, si prenajala cez službu Airbnb žena, ktorá majiteľovi tvrdila, že organizuje rodinné stretnutie pre zhruba desiatku pozvaných. Na večierok však prišlo vyše 100 ľudí a susedia, ktorých hneval hluk, privolali políciu. Tá na mieste objavila troch mŕtvych. Štvrtá osoba zraneniam podľahla po prevoze do nemocnice, informuje agentúra AFP.

Príčina vypuknutia streľby dosiaľ nie je známa. Nejasný je tiež počet zranených. Príslušné úrady najskôr informovali o štyroch zranených, neskôr však úrad miestneho šerifa uviedol, že presný počet zranených nie je zrejmý, keďže viacerí z nich sa do nemocníc dopravili sami. Otec jedného zo zranených neskôr informoval, že jeho 24-ročný syn je v kóme.

Tragicky sa skončil tiež halloweensky večierok pri mestečku Roosevelt v americkom štáte Utah. Na tamojšej párty, kde sa zišlo zhruba 20 ľudí, na smrť dobodali 22-ročného muža a zastrelili 23-ročnú ženu, uviedol miestny šerif Travis Tucker. Viaceré osoby údajne dom opustili ešte pred príchodom polície.

Pri ani jednom z prípadov dosiaľ nikoho nezadržali.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Cenzúra, mazanie... Markéta Šichtařová vie viac

18:32 Cenzúra, mazanie... Markéta Šichtařová vie viac

„Progresivisti sa nás snažia prevychovať,“ tvrdí ekonómka Markéta Šichtařová na svojom blogu na serv…