Šéfredaktor Respektu o Čaputovej: Je to česká prezidentka

3. 4. 2019 7:00

Novinár Erik Tabery sa vyjadril k novozvolenej prezidentke Slovenska Zuzane Čaputovej v článku na serveri respekt.cz. Nazval ju českou prezidentkou.

Šéfredaktor Respektu o Čaputovej: Je to česká prezidentka
Foto: Hans Štembera
Popis: Erik Tabery

„Na českých sociálnych sieťach to v sobotu večer vyzeralo, ako keby Zuzana Čaputová bola zvolená nie za slovenskú, ale za českú prezidentku. Zavládlo tu úplné nadšenie. Pochopiteľne, medzi tými, ktorí si pred rokom nepriali úspech Miloša Zemana. Mohlo by sa zdať, že tie oslavy sú naivné, nezmyselné, ale nie je to tak. Slovensko totiž vyslalo trochu nádeje aj do Česka,“ píše Tabery.

Anketa

Myslíte si, že Zuzana Čaputová bude dobrou prezidentkou?

32%
68%
hlasovalo: 9176 ľudí


„Ak však bude chcieť nezemanovské Česko zažiť svoj úspech, bude sa tiež musieť naučiť spolupracovať, prekonávať spory. To je na Slovensku do istej miery kľúčové. Len čo sa Zuzana Čaputová stala kandidátkou ,otvoreného‘ Slovenska, akceptovala ju drvivá väčšina zástancov tohto prúdu a stála za ňou,“ poznamenal Tabery so slovami, že v Česku by sa nepochybne rozbehol najobľúbenejší z tamojších festivalov ukrývajúci sa pod názvom „ale“.

„Čechom skrátka zatiaľ nebolo tak zle, aby zo seba striasli pocit, že vyberajú Boha, pretože nikto iný ich zastupovať nemôže,“ uzavrel Tabery s tým, že nový politický zápas – o parlament – sa na Slovensku práve začína.

Pôvodný text nájdete na webe respekt.cz.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Fico: Spájanie opozičných strán? Pozemková mafia, drogy, Gorila. Nič iné, len spôsob ochrany pred sebadeštrukciou

15:54 VIDEO Fico: Spájanie opozičných strán? Pozemková mafia, drogy, Gorila. Nič iné, len spôsob ochrany pred sebadeštrukciou

Spájanie opozičných strán v prostredníctvom dohody o neútočení považuje predseda vládneho Smeru-SD R…