Šéfka MMF: Globálnu ekonomiku síce zalievajú slnečné lúče, na oblohe sa objavuje čoraz viac tmavších mrakov

12.6.2018 19:20

Aj keď svetová ekonomika by mala tento rok vzrásť o 3,9 %, ochranárske tendencie by ju mohli v dlhodobejšom horizonte poškodiť. Uviedli to šéfka Medzinárodného menového fondu (MMF) Christine Lagardeová a nemecká kancelárka Angela Merkelová. Tá sa v pondelok (11.6.) stretla v Berlíne so zástupcami svetových finančných inštitúcií.

Šéfka MMF: Globálnu ekonomiku síce zalievajú slnečné lúče, na oblohe sa objavuje čoraz viac tmavších mrakov
Foto: TASR
Popis: Christine Lagardeová

Podľa Lagardeovej v súčasnosti "síce globálnu ekonomiku zalievajú slnečné lúče, na oblohe sa však objavuje stále viac tmavších mrakov, čo je vidieť najmä po skončenom víkende". Narážala tak na schôdzku G7 v Kanade, na ktorej najskôr americký prezident Donald Trump vyjadril súhlas s vyhlásením G7 o obchode, neskôr ho však stiahol. Urobil tak po tom, ako ho podľa jeho slov prekvapila kritika kanadského premiéra Justina Trudeaua ohľadne zavádzania amerických ciel.

Podobne ako šéfka MMF sa vyjadrila aj nemecká kancelárka. Podľa Merkelovej je dôležité, aby svetová ekonomika nebola podkopávaná chovaním určitých strán. Evidentne tak poukázala na nedávne rozhodnutie Trumpa uvaliť dovozné clá na oceľ a hliník z Európskej únie, Kanady a Mexika.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Sme jeden úžasný národ, ukazujeme to aj tým, že Slovák je premiérom v Čechách, povedal Danko v diskusii s Kiskom a Pellegrinim

13:00 Sme jeden úžasný národ, ukazujeme to aj tým, že Slovák je premiérom v Čechách, povedal Danko v diskusii s Kiskom a Pellegrinim

Bez vzniku Československa by nebolo dnešného suverénneho Slovenska. V diskusnej relácii RTVS O 5 mi…