Šefčovič: Prezidentské voľby sú o vízii pre Slovensko, nie o prieskumoch a vzdávaní sa

26. 2. 2019 14:20

Voľby prezidenta SR sú o vízii pre Slovensko, nie o prieskumoch a vzdávaní sa. Vyhlásil to prezidentský kandidát Maroš Šefčovič po tom, čo sa Robert Mistrík vzdal v prospech Zuzany Čaputovej a po tom, čo vyšiel prieskum, v ktorom Čaputová v prezidentskom súboji vedie, Šefčovič je druhý.

Šefčovič: Prezidentské voľby sú o vízii pre Slovensko, nie o prieskumoch a vzdávaní sa
Foto: TASR
Popis: Na snímke podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič počas brífingu ku kandidatúre na post prezidenta SR na centrále strany Smer-SD.
reklama

"Verím, že keď sa už časť kandidátov napokon dohodla, kto sa v prospech koho vzdá, konečne sa dostaneme k tomu, o čom sme mali hovoriť od samého začiatku - o nastoľovaní tém, ktoré Slovensko posunú dopredu, ktoré aj do budúcna zabezpečia pracovné miesta a lepšie platy, ktoré zlepšia postavenie našich seniorov, voči ktorým máme dlh, a ktoré podporia mladé rodiny," napísal Šefčovič.

Pripomenul, že jeho program hovorí o ďalšom rozvoji Slovenska, o silnom sociálnom rozmere s dôrazom na dôchodcov či mladé rodiny, "o spájaní rozdelenej spoločnosti a o tom, aby sme naďalej úspešne hrali prvé husle v Európskej únii".

Prvé kolo prezidentských volieb bude 16. marca. Ak v prvom kole ani jeden z kandidátov nezíska nadpolovičnú väčšinu platných hlasov voličov, bude sa konať 30. marca druhé kolo. Postupujú doň dvaja najúspešnejší kandidáti z prvého kola. Hlasovať sa bude od 7.00 do 22.00 h.

V abecednom poradí kandidujú Béla Bugár, Zuzana Čaputová, Martin Daňo, Štefan Harabin, Eduard Chmelár, Marian Kotleba, Milan Krajniak, František Mikloško, Maroš Šefčovič, Róbert Švec, Bohumila Tauchmannová, Juraj Zábojník a Ivan Zuzula.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Matovič: Hrozba koronavírusu naďalej číha

12:20 Matovič: Hrozba koronavírusu naďalej číha

Slovensko je aktuálne jednou z najslobodnejších rozvinutých krajín vo svete z pohľadu obmedzení pre …