Schwarzenberg natočil VIDEO z nemocnice. S Čaputovou

12.3.2019 6:00

Čestný predseda českej politickej strany TOP 09 Karel Schwarzenberg sa úspešne zotavuje po operácii srdca. Hoci si šetrí sily, natočil video s prezidentskou kandidátkou Zuzanou Čaputovou, ktorú jasne podporil.

Schwarzenberg natočil VIDEO z nemocnice. S Čaputovou
Foto: ReproFoto Facebook/Zuzana Čaputová
Popis: Zuzana Čaputová a Karel Schwarzenberg

Advokátka Zuzana Čaputová je podľa prieskumov jasnou favoritkou na prezidentku Slovenskej republiky. Čestný predseda TOP 09 Karel Schwarzenberg si myslí, že by to mohla byť dobrá prezidentka, a preto ju vo videu zverejnenom na sociálnej sieti Facebook podporil.

„Ja som zažil za posledných tridsať rokov niekoľko prezidentov, u nás aj na Slovensku, ktorí sa skôr správali ako zvolení panovníci, nie ako služobníci štátu. A preto by ma veľmi zaujímal ženský prístup k tomu. Myslím, že je zrelý čas, naozaj ten čas na to dozrel, aby bola zvolená žena. Ony majú predsa len trošku v tom lepšie a pozitívnejšie myslenie, čo som tak v živote videl. A keby bola zvolená prezidentka na Slovensku, tak by to bola zmena nielen pre Slovensko, ale aj pre celú strednú Európu,“ poznamenal Schwarzenberg.

Zdroj: Facebook / Zuzana Čaputová

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Srí Lanka: Počet obetí bombových útokov stúpol na najmenej 290! Šéf srílanskej polície pred 10 dňami varoval pred moslimskými radikálmi

7:30 Srí Lanka: Počet obetí bombových útokov stúpol na najmenej 290! Šéf srílanskej polície pred 10 dňami varoval pred moslimskými radikálmi

Na najmenej 290 mŕtvych vzrástol počet obetí série bombových útokov, ku ktorým došlo v nedeľu na Srí…