Schválené zákony z dielne SNS zhltnú milióny: Takto to komentoval Danko

17. 9. 2019 12:31

Zníženie dane z pridanej hodnoty (DPH) na printové médiá by im malo pomôcť zlepšiť ich ekonomickú situáciu. Toto opatrenie by sa malo dotknúť rozpočtu asi 6 miliónmi eur. Uviedol to v utorok na tlačovej konferencii predseda Národnej rady (NR) SR a SNS Andrej Danko s tým, že štát to dokáže zniesť.

Schválené zákony z dielne SNS zhltnú milióny: Takto to komentoval Danko
Foto: TASR
Popis: Andrej Danko

Digitálne médiá v súčasnosti podľa neho "valcujú" tie printové, pričom zvádzajú nerovnoprávny boj. Cieľom návrhu zákona tak podľa jeho slov bolo pomôcť dorovnať podmienky printových a digitálnych médií.

"SNS navrhla zákon, ktorý by mohol pomôcť printovým médiám zlepšiť ich ekonomickú bilanciu, ale súčasne aj zachovať klasické štandardné redakcie poctivých novinárov, ktorí si musia sadnúť k svojmu počítaču, zodpovedajú za svoju informáciu a nemôžu zverejňovať neoverené hlúposti," priblížil Danko.

Návrh zákona, ktorým sa zníži DPH na noviny, časopisy a periodiká tiež ilustrované alebo obsahujúce reklamný materiál, vychádzajúce najmenej štyrikrát týždenne, na 10 %, v utorok schválil parlament.

Okrem toho plénum schválilo aj ďalší zákon z dielne SNS, ktorým sa rušia koncesionárske poplatky pre seniorov a poberateľov dávok v hmotnej núdzi.

Poslanec SNS Karol Farkašovský poznamenal, že to bude znamenať výpadok 8 miliónov eur v rozpočte Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS).

"Po diskusiách je zabezpečené, že tento výpadok bude vykrytý zo štátneho rozpočtu," dodal s tým, že sa na tom dohodli aj v koalícii.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Aj Danko? So Zsuzsovou si vraj dohadoval stretnutie. Opozičné strany ho vyzvali na odstúpenie

20:28 Aj Danko? So Zsuzsovou si vraj dohadoval stretnutie. Opozičné strany ho vyzvali na odstúpenie

Predseda Národnej rady SR a SNS Andrej Danko telefonoval v minulosti s Alenou Zsuzsovou, ktorá je v …