Sassoli sa na svojom prvom turné stretne s Macronom, Merkelovou a Johnsonom

4. 10. 2019 16:58

Predseda Európskeho parlamentu (EP) David Sassoli sa na budúci týždeň v rámci svojho prvého turné po členských krajinách EÚ stretne s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom, nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou a britským premiérom Borisom Johnsonom.

Sassoli sa na svojom prvom turné stretne s Macronom, Merkelovou a Johnsonom
Foto: TASR
Popis: Taliansky europoslanec David Sassoli (63) zo skupiny Pokroková aliancia socialistov a demokratov (S&D) reaguje po tom, čo sa stal novým predsedom Európskeho parlamentu v Štrasburgu 3. júla 2019

Hlavnou témou jeho diskusií s poprednými európskymi politikmi bude dlhodobý rozpočet EÚ, otázky spojené s brexitom a globálne výzvy, ktorým musia čeliť členské krajiny Únie.

V rámci svojho prvého európskeho turné sa predseda EP v pondelok 7. októbra stretne najskôr s francúzskym prezidentom Macronom a s predsedom francúzskeho Národného zhromaždenia Richardom Ferrandom.

V utorok je očakávaný v Berlíne, kde má okrem rokovaní s kancelárkou Merkelovou v pláne aj stretnutie so šéfom Spolkového snemu (Bundestagu) Wolfgangom Schäublem.

Svoje turné ukončí v utorok večer v Londýne na stretnutí, na ktoré ho pozval premiér Johnson.

Podľa oznámenia EP sa Sassoliho rozhovory zamerajú na začiatok rokovaní o budúcom sedemročnom rozpočte Európskej únie, kde Európsky parlament zohráva dôležitú úlohu.

Politici budú diskutovať aj o brexite - v súvislosti s tým, akú podobu bude mať odchod Spojeného kráľovstva z Únie, naplánovaný na 31. októbra - a zhodnotia sériu súčasných výziev, ktorým Európa musí čeliť a reagovať na ne.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Absurdné! Som obvinený za otázku bez odpovede, tvrdí Naď

17:58 VIDEO Absurdné! Som obvinený za otázku bez odpovede, tvrdí Naď

Jaroslav Naď z OĽaNO si nie je vedomý, že by spáchal trestný čin ohrozovania utajovanej skutočnosti.…