Samovražedný atentátnik sa odpálil pri americkom konzuláte. Pozrite sa, kde

4. 7. 2016 8:56

Predpokladaný samovražedný bombový atentátnik sa v noci nadnes vyhodil do vzduchu neďaleko amerického konzulátu v saudskoarábskom meste Džidda. Pri incidente utrpeli zranenia najmenej dvaja policajti, informovala BBC s odvolaním sa na miestne médiá.

Samovražedný atentátnik sa odpálil pri americkom konzuláte. Pozrite sa, kde
Foto: SITA
Popis: Ilustračná fotografia
reklama

K incidentu došlo dnes ráno miestneho času, iba niekoľko hodín predtým, ako sa v Spojených štátoch začnú oslavy Dňa nezávislosti. Obyvatelia žijúci v oblasti uviedli, že počuli mohutný výbuch, spôsobený samovražedným atentátnikom.

Podľa prvých správ sedel atentátnik v aute a do vzduchu sa vyhodil v momente, keď si ho všimli príslušníci bezpečnostných zložiek. Saudskoarabské médiá neinformovali o prípadných obetiach v areáli konzulátu, ktorý je zatvorený kvôli americkému štátnemu sviatku. Denník Saudi Gazette však oznámil, že stupeň ohrozenia v Džidde bol bezprostredne po útoku zvýšený na najvyššiu úroveň a okolie konzulátu bolo uzatvorené.

Hovorkyňa amerického ministerstva zahraničných vecí uviedla, že rezort sa k incidentu vyjadrí neskôr. K činu sa bezprostredné nikto neprihlásil. Na konzulát USA v Džidde zaútočila 6. decembra 2004 skupina islamistických militantov, pričom zabila štyroch členov bezpečnostnej služby a piatich zamestnancov.

Ďalších 18 zamestnancov a žiadateľov o víza útočníci držali krátky čas ako rukojemníkov. Saudskoarabské bezpečnostné sily pri zásahu zabili troch útočníkov a zranili a zatkli ďalších dvoch.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…