Salvini dúfa, že Španielsko prijme aj ďalších 66 629 migrantov

17.6.2018 18:20

Taliansky minister vnútra a vicepremiér Matteo Salvini poďakoval v nedeľu Španielsku za prijatie 629 migrantov zachránených minulý týždeň z vôd Stredozemného mora. Podľa agentúry AP však zároveň dodal, že si želá, aby Madrid prijal aj ďalších 66.629 migrantov.

Salvini dúfa, že Španielsko prijme aj ďalších 66 629 migrantov
Foto: TASR
Popis: Matteo Salvini

Práve Španielsko na čele s novým premiérom Pedrom Sánchezom ponúklo vo svojom prístave Valencia zakotviť plavidlu Aquarius, ktoré zachránilo minulý týždeň z vôd Stredozemného mora 629 migrantov pochádzajúcich z afrických krajín. Madrid k takémuto kroku pristúpil po tom, ako záchrannej lodi zakázali vo svojich prístavoch zakotviť Taliansko i Malta.  

Pomoc a prijatie časti zo zachránených migrantov, ktorí v nedeľu dorazili do Valencie na Aquariuse a ďalších dvoch lodiach talianskej pobrežnej stráže, prisľúbilo Madridu ešte v sobotu aj Francúzsko. 

Salvini na margo udalostí dodal, že ak sa aj Francúzsko, Malta, Portugalsko a ďalšie európske krajiny rozhodnú prijať migrantov zachránených z pašeráckych lodí, budú Taliani "šťastnejší". 

Agentúra AP pripomenula, že do Talianska dorazilo v ostatných rokoch zhruba 600.000 migrantov. Odkazujúc na výdavky Ríma s tým spojené, Salvini dodal: "keďže platíme, vezmeme si len toho, kto si zaslúži byť prijatý."

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Krajiny Organizácie Spojených národov v Marrákeši formálne prijali pakt o migrácii

11:00 Krajiny Organizácie Spojených národov v Marrákeši formálne prijali pakt o migrácii

Na konferencii Organizácie Spojených národov (OSN) v marockom Marrákeši schválili v pondelok zástupc…