Šafrovo fórum pritvrdzuje: Zeman musí byť zosadený

12. 9. 2019 5:59

Komentátor Vilém Besser sa vo svojom komentári pre server forum24.cz rozpísal o českom prezidentovi Milošovi Zemanovi. Podľa jeho slov musí byť zosadený, a to preto, že sa treba postaviť diktátu Ruska.

Šafrovo fórum pritvrdzuje: Zeman musí byť zosadený
Foto: TASR
Popis: Na snímke český prezident Miloš Zeman.

„Prezident dlhodobo porušuje nielen ústavu, ale aj dobré mravy. Otázkou je, či za to môže jeho vek, zlý zdravotný stav, alebo len nepozná medze. V momente, keď ruský minister kultúry nazýva nášho starostu nacistom, musí sa prezident za Čecha postaviť. Len vlastizradca v takom momente pritakáva cudzej mocnosti. A presne to Miloš Zeman urobil,“ poznamenáva Besser pre server forum24.cz.

„Ak sa totiž hlava štátu viditeľne správa ako žoldnier Ruska, namiesto toho, aby sa snažila upokojiť horúce hlavy, musia sa vyvodiť dôsledky,“ dodal a spomenul si na to, ako Zeman rozprával ruskému prezidentovi o vraždení novinárov. „Keď však súhlasí s označením starostu Prahy 6 za nacistu, už nemožno mlčať. Ostro ohradiť sa musí nielen minister zahraničia, ale predovšetkým premiér,“ pokračoval a vyzval poslancov, aby podporili ústavnú žalobu na prezidenta.

„Aj keď posledný Zemanov výrok nie je súčasťou senátorského návrhu, je jedným z najhorších činov, ktoré prezident predviedol. V porovnaní s tým, že hlava štátu de facto nazve českého občana nacistom, sú prieťahy s vymenovaním ministra kultúry maličkosť,“ uzavrel.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

AKTUALIZOVANÉ Odročili proces v kauze prípravy vraždy Volzovej. Rusko a mafiáni sa opäť stretli na súde

13:58 AKTUALIZOVANÉ Odročili proces v kauze prípravy vraždy Volzovej. Rusko a mafiáni sa opäť stretli na súde

AKTUALIZOVANÉ Pred trojčlenným senátom Okresného súdu Bratislava II (OS) pokračoval v piatok po takm…