SaS žiada Lučanského, aby na čele NAKA urobil personálne zmeny

14.11.2018 20:09

Opozičná strana Sloboda a Solidarita (SaS) žiada policajného prezidenta Milana Lučanského, aby urobil personálne zmeny vo vedení Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Podľa opozičných poslancov pristupuje totiž polícia k jednotlivým prípadom "selektívne".

SaS žiada Lučanského, aby na čele NAKA urobil personálne zmeny
Foto: TASR
Popis: Milan Lučanský

"Polícia by sa zo zákona mala venovať každému jednému podnetu, ktorý sa k nej dostane. Problémom však je, že polícia, predovšetkým, NAKA, pristupuje k trestným oznámeniam selektívne. Bolo to tak aj v minulosti, keď sa veľkým prípadom nevenovala ani v prípravnom, ani v žiadnom inom konaní," poznamenala podpredsedníčka Národnej rady (NR) SR Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS).

Podľa poslanca Národnej rady SR Ľubomíra Galka (SaS) je potrebné vrátiť polícii opäť dôveru. "Aby bolo možné vrátiť elementárnu dôveru Policajnému zboru, je potrebné očistiť políciu od tzv. skupiny bödörovcov. Pán Hraško, riaditeľ NAKA, páni Krajmer a Gašpar, pôsobiaci priamo pri ministerke vnútra, a pán Makó, riaditeľ Kriminálneho úradu finančnej správy, musia opustiť svoje miesta a musia stratiť akýkoľvek dosah na políciu a na ministerstvo vnútra," vysvetlil. Liberáli žiadajú taktiež vyšetrenie všetkých káuz, o ktorých písal novinár Ján Kuciak.

Predstavitelia SaS tiež vyjadrili podporu organizátorom pochodov Za slušné Slovensko. Galko avizoval, že sa na piatkovom (16.11.) plánovanom osobitnom výbore na kontrolu činnosti Slovenskej informačnej služby budú snažiť získať informácie o tom, či boli organizátori týchto protestov sledovaní a kontrolovaní. V prípade, že sa to potvrdí, chcú zistiť, "kto na to vydal príkaz" a "s akým cieľom". 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Najhoršie zlyhanie ochranky? Hrnčiar v tom má jasno, nebol to jeho prípad

0:00 Najhoršie zlyhanie ochranky? Hrnčiar v tom má jasno, nebol to jeho prípad

Aktuálna situácia okolo ochrankárov nie je štandardná. V nedeľnej diskusnej relácii Na telo v televí…