SaS sa obráti na Ústavný súd. Pri prvej príležitosti zrušíme Dankov osobitný odvod, odkazuje Sulík

13. 12. 2018 15:45

Poslanci vládnej koalície dnes podľa SaS ukázali občanom, a to nielen na Slovensku, že na nich neplatia žiadne rozumné argumenty odborníkov, ľudí z obchodu i prezidenta. "Platí na nich len logika oligarchov, ktorí chcú získať výhody na úkor celej spoločnosti," reaguje strana Sloboda a Solidarita na prelomenie prezidentovho veta v zákone o osobitnom odvode pre obchodné reťazce.

SaS sa obráti na Ústavný súd. Pri prvej príležitosti zrušíme Dankov osobitný odvod, odkazuje Sulík
Foto: df
Popis: Jana Kiššová, podpredsedníčka SaS a tímlíderka strany pre podnikateľské prostredie
reklama

„Zákon o osobitnom odvode pre obchodné reťazce devastuje hospodársku súťaž, diskriminuje podnikateľov na trhu a v konečnom dôsledku poškodí spotrebiteľov. Jednak vyššími cenami potravín a jednak tým, že zneatraktívni Slovensko pre podnikanie v obchode,“ tvrdí podpredsedníčka SaS a predsedníčka hospodárskeho výboru Jana Kiššová.

„Okrem toho reálne hrozí, že Slovensko bude musieť vybraté peniaze z takéhoto odvodu obchodníkom vrátiť. Avšak tieto financie by už nešli späť zo štruktúr rezortu pôdohospodárstva, ale poskladali by sa na ne všetci občania Slovenska zo štátneho rozpočtu. Navyše, súčasná nezodpovedná koalícia toto bremeno prenáša zrejme na budúcu vládu,“ doplnila Kiššová.

Zákon proti peňaženkám Slovákov

„Tento zlý zákon z dielne SNS nie je namierený proti obchodným reťazcom, tento zlý zákon z dielne SNS je namierený proti peňaženkám slovenských občanov a proti slovenským potravinám,“ myslí si tímlíderka SaS pre pôdohospodárstvo Jarmila Halgašová, ktorú doplnil poslanec NR SR za SaS Radoslav Pavelka: „Sme presvedčení, že jedine hospodárska súťaž môže občanom priniesť úžitok v podobe kvality predaja kvalitného sortimentu za rozumnú cenu.“

Strana SaS sa zasadí, aby ju preskúmal Ústavný súd, pretože Ústava SR explicitne hovorí, že na Slovensku funguje sociálne-trhová ekonomika a štát chráni hospodársku súťaž. Všetky tieto tri atribúty boli porušené - princípy trhu, sociálne aspekty i hospodárska súťaž. „Bez ohľadu na výsledok Ústavného súdu strana SaS pri prvej príležitosti tento nezmyselný zákon zruší,“ avizuje predseda SaS Richard Sulík. 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Dominik Földes
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Po skončení rodičovskej dovolenky bude možné čerpať ešte ošetrovné. Obmedzia sa dôchodky v hotovosti

19:23 Po skončení rodičovskej dovolenky bude možné čerpať ešte ošetrovné. Obmedzia sa dôchodky v hotovosti

Pomoc rodičom trojročných detí, ktorým končí poberanie rodičovského príspevku počas krízy okolo nové…