SaS predstavila svoj Návod na lepšie Slovensko

11. 1. 2020 16:21

Strana SaS ponúka voličom vo volebnom programe 1144 riešení, ktoré sa dotýkajú siedmich oblastí. Vyše 600 z nich je podľa predsedu strany Richarda Sulíka bez nároku na štátny rozpočet. Ide hlavne o návrhy, ktoré majú odbúrať byrokraciu a rušiť "nezmyselné" regulácie. Uviedol to v sobotu pri predstavení programu v Bratislave.

SaS predstavila svoj Návod na lepšie Slovensko
Foto: TASR
Popis: Na snímke predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík (druhy sprava) odpovedá na otázky novinárov po skončení nominačného kongresu SaS v Jasnej 5. októbra 2019.
reklama

Treba nastoliť spravodlivosť

"Budeme preferovať všetky opatrenia, ktoré nastolia spravodlivosť, obmedzia byrokraciu a znížia korupciu," uviedol Sulík. V prípade úspechu vo voľbách je však presvedčený, že väčšinu opatrení z ich programu by sa podarilo dostať do programového vyhlásenia vlády.

"Nebudeme rušiť sociálne opatrenia, ale tie najväčšie hlúposti nahradíme rozumnými vecami," povedal Sulík. Ako príklad uviedol vlaky zadarmo, ktoré by strana nahradila zľavami, ktoré by sa vzťahovali aj na autobusovú dopravu. Namiesto obedov zadarmo by občanom dali vyšší daňový bonus na dieťa.

So Smerom – SD, SNS a ĽSNS si spoluprácu neviem predstaviť

Sulík zopakoval, že SaS si vie predstaviť spoluprácu so všetkými stranami okrem Smeru-SD, SNS a ĽSNS. Od utorka (14. 1.) chcú predstavitelia strany chodiť po Slovensku a konkrétne riešenia z programu s názvom Návod na lepšie Slovensko predstavovať voličom.

 

Parlamentné voľby sa budú konať 29. februára 2020, kandiduje v nich 25 politických subjektov. Voľby do Národnej rady SR budú stáť viac ako 12,6 milióna eur. Na Slovensku sú viac ako štyri milióny oprávnených voličov.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…