SNSĽP: Stredisko pre ľudské práva odsudzuje útok na študentku v Detve

15. 7. 2015 16:32

Dvadsaťdvaročnú dievčinu napadli v nedeľu v skorých ranných hodinách v priestoroch amfiteátra počas folklórnych slávností. Slovenské národné stredisko pre ľudské práva (SNSĽP) dôrazne odsudzuje útok na mladú Rómku, študentku farmácie. Ten sa stal v nedeľu 12. júla počas 50. ročníka Folklórnych slávností pod Poľanou v Detve. Podľa výkonného riaditeľa SNSĽP Mariána Mesároša nemá takýto zbabelý kriminálny čin v slušnej spoločnosti miesto.

SNSĽP: Stredisko pre ľudské práva odsudzuje útok na študentku v Detve
Foto: SITA
Popis: Ilustračné foto

„Je na slovenskej spoločnosti, aby pochopila, že ak v týchto dňoch bolo zbité mladé dievča na kultúrnej akcii, kde sa chcelo na úrovni zabaviť, iba preto, ako vyzerá, zajtra môže byť ďalšou obeťou rovnako zmýšľajúcich ľudí ktokoľvek - dieťa, dôchodca či zdravotne postihnutý,“ upozornil Mesároš. O vyhlásení SNSĽP agentúru SITA informoval mediálny tím strediska.

Nikto nemá právo hodnotiť, kto sa mu na Slovensku hodí, kto nie

„Každý obyvateľ Slovenska má právo žiť a cítiť sa bezpečne a nikto si nemôže uzurpovať právo rozhodovať a hodnotiť, kto sa mu na Slovensku hodí, kto nie,“ dodal Mesároš. Útok spáchali dve osoby a podľa Mesároša tým chceli verejne demonštrovať svoju aroganciu a neznášanlivosť. "Tieto dve osoby nepochybne patria do širšej skupiny ľudí s rovnakým či podobným zmýšľaním. Brať teda prípad na ľahkú váhu s odôvodnením, že išlo o ojedinelý útok, nie je namieste," uvádza sa vo vyhlásení.

Dievčina skončila po útoku v nemocnici

Dvadsaťdvaročnú dievčinu napadli v nedeľu v skorých ranných hodinách v priestoroch amfiteátra počas folklórnych slávností v Detve. Vyšetrovateľ dnes začal trestné stíhanie pre ublíženie na zdraví a výtržníctvo. Podľa informácií z portálu dtonline.sk má Terézia, dcéra učiteľa, zlomenú sánku na dvoch miestach. Po útoku skončila v martinskej nemocnici. Ako uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, napadnutá žena sa z ťažkých zranení bude liečiť viac ako 42 dní. Útočníci podľa otca dievčiny atakovali aj mestskú kronikárku.
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: SITA
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Prečo nesmú fašisti vyhrať. PS-Spolu bude vysvetľovať v regiónoch. Ľudia sú sklamaní z doterajších vlád, tvrdí koalícia

20:23 Prečo nesmú fašisti vyhrať. PS-Spolu bude vysvetľovať v regiónoch. Ľudia sú sklamaní z doterajších vlád, tvrdí koalícia

Ľudí k voľbe extrémizmu motivuje pocit sklamania z doterajších vládnych garnitúr aj dezinformácie v …