SNS je známa svojimi nadštandardnými väzbami s Ruskom, rozčúlil sa Galko. Hrnko musel zareagovať

18. 10. 2018 18:05

Opozícia trvá na tom, aby parlament prerokoval Bezpečnostnú a obrannú stratégiu SR, ktorú vláda schválila už pred rokom. Parlament ju doteraz neprerokoval. Šéf brannobezpečnostného výboru Národnej rady (NR) SR Anton Hrnko (SNS) priznal, že národniari majú k dokumentu výhrady.

SNS je známa svojimi nadštandardnými väzbami s Ruskom, rozčúlil sa Galko. Hrnko musel zareagovať
Foto: TASR
Popis: Ľubomír Galko a Anton Hrnko

Opoziční poslanci sa stratégiu opätovne pokúsia predložiť do pléna na budúcej parlamentnej schôdzi. Keďže nová stratégia ešte nie je definitívne schválená, Slovensko sa riadi dokumentom prijatým v roku 2005.

Prijatie bezpečnostnej a obrannej stratégie podľa opozície blokujú národniari. "SNS je známa svojimi nadštandardnými väzbami s Ruskom. Hrozby z Ruska sú explicitne uvedené v bezpečnostnej stratégii, kde SNS nemala prístup. Je pre nich problematickejšia ako obranná," uviedol poslanec NR SR Ľubomír Galko (SaS). Dodal, že je nezodpovedné, aby Smer-SD a Most-Híd v strachu pred reakciou SNS ticho tolerovali tento bezprecedentný stav.

Hrnko reaguje, že 98 percent obsahu stratégie je prijateľných, napriek tomu má SNS s dokumentom problém. "Sú tam veci, ktoré sú pre SNS neprijateľné, pretože SNS si myslí, že Slovensko nemá nepriateľa a nepotrebuje si nepriateľov vyrábať," uviedol. To, že dokument prešiel vládou a teda aj hlasmi ministrov za SNS, je podľa neho chyba komunikácie.

Hybridná vojna je podľa opozície pre Slovensko realitou, preto potrebujeme dokument, ktorý bude určovať našu obranu. Dodávajú, že Slovensko pôsobí navonok nesebavedomo, keďže dokument prešiel vládou, no parlament ho stále nepotvrdil.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Takých ľudí, ako som ja, by mali umlčať. Končilo sa to pozdravom 'Na stráž'. Kurilovská sa obrátila na políciu

12:55 VIDEO Takých ľudí, ako som ja, by mali umlčať. Končilo sa to pozdravom 'Na stráž'. Kurilovská sa obrátila na políciu

Podpredsedníčka mimoparlamentnej strany Dobrá voľba Lucia Kurilovská podala vo štvrtok na Generálnej…