SNS chce odvolať Krištúfkovú pre styky s mafiou. Tá posiela tvrdú reakciu: Keď zavriem oči, tak na Andreja Danka...

21.3.2018 16:00

Slovenská národná strana dnes avizovala, že chce odvolať poslankyňu Petru Krištúfkovú (Sme rodina) z Osobitného kontrolného výboru Národnej rady SR na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva z dôvodu jej prepojení na mafiu. Podľa Kirštúfkovej, ktorá je vo výbore už dva roky, ide SNS o snahu prekryť vlastné škandály. Doteraz jej to v parlamente nikto nevyčítal.

SNS chce odvolať Krištúfkovú pre styky s mafiou. Tá posiela tvrdú reakciu: Keď zavriem oči, tak na Andreja Danka...
Foto: TASR
Popis: Petra Krištúfková

SNS navrhne odvolať na najbližšej parlamentnej schôdzi poslankyňu Petru Krištúfkovú (Sme rodina) z Osobitného kontrolného výboru Národnej rady SR na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva. Dôvodom sú jej prepojenia s postavami organizovaného zločinu. Strana o tom informovala v stredu prostredníctvom tlačovej správy.

„Nie je možné, aby v takejto funkcii bola žena, ktorá údajne žila v spoločnej domácnosti s mafiánmi ako zavraždený boss Robert Dinič či Peter Havaši," uviedla riaditeľka kancelárie predsedu SNS Andreja Danka Zuzana Škopcová.

Pripomenula, že podľa medializovaných informácií mala Krištúfková blízko aj k odsúdenému šéfovi piťovcov Jurajovi Ondrejčákovi. „Nakoniec nie je ani tajomstvom, že Petra Krištúfková bola viackrát vo vzťahu a žila v jednej domácnosti s poslancom Borisom Kollárom,“ doplnila.

SNS predloží na schôdzi parlamentu dôkaz prepojenia poslankyne s mafiou, najmä majetkové prepojenia. Uvedené informácie podľa národniarov poslankyňa pri svojej nominácii utajila.

„Súčasná poslankyňa je osoba poprepájaná s postavami organizovaného zločinu, s ktorými mala aj obchodné vzťahy a na svoje živobytie používala peniaze mužov, ktorí sa pohybovali v kalných vodách bratislavského podsvetia," konštatuje SNS v tlačovej správe. „Z tohto dôvodu je nepredstaviteľné, aby takáto osoba kontrolovala činnosť Vojenského spravodajstva v Národnej rade SR," doplnila strana. Viac sa dočítate TU.

Kollár: Bolo to stokrát vysvetlené

Podľa predsedu Sme rodina Borisa Kollára chcú politici SNS nezmyselným útokom na poslankyňu Petru Krištúfkovú prekryť vlastné kauzy a prepojenia na mafiu.

„Tieto veci nikto nezamlčoval. Bolo to známe aj pred voľbami, odpovedal som na to už veľakrát. Bolo to stokrát vysvetlené,“ reagoval Kollár.

V súvislosti s prepojeniami SNS na mafiu spomenul generálneho tajomníka služobného úradu ministerstva obrany Jána Hoľka, ktorý sa podľa Kollárových slov kamaráti s Antoninom Vadalom. Kollár tiež uvádza, že Hoľko je pravá ruka šéfa SNS a NR SR Andreja Danka. Vadalu spomína v súvislosti s kalábrijskou mafiou zavraždený novinár Ján Kuciak vo svojom nedokončenom článku.

Prekrývajú vlastné kauzy a škandály, reaguje Krištúfková

Petra Krištúfková reagovala pre Parlamentné listy s tým, že je podľa nej úbohé, že SNS vyťahuje niekoľkoročné známe skutočnosti a hoci o nich všetci vedeli, idú ju až teraz odvolávať.

„Dôvod, s ktorým prišla SNS na moje odvolanie, nie je žiadna nová vec či kauza. Tieto skutočnosti som už niekoľkokrát vysvetľovala, pričom sa to už dávno objavilo v rôznych médiách. Nie je to teda nič nové a je naozaj úbohé, že týmto spôsobom prekrývajú vlastné kauzy a škandály,“ povedala Krištúfková.

Poslankyňa Sme rodina zároveň pripomína, že v Osobitnom kontrolnom výbore NR SR na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva sedí už dva roky a doteraz jej to nikto z prítomných aj koaličných, poslancov nevytkol.  „Na túto tému sa ma nikto nikdy  z parlamentu nespýtal ani v osobných rozhovoroch,“ dodala.

Krištúfková zareagovala aj na výroky Andreja Danka, ktorý hovoril na minulotýždňovej tlačovke počas toho, keď Robert Fico oznamoval podanie demisie, že keď zavrie oči, tak si ju nevie predstaviť ako ministerku práce, sociálnych vecí a rodiny. „Ja, keď zavriem oči, tak na neho nemyslím,“ uzavrela poslankyňa.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Ondrej Šprlák
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Slovenské mamičky, pekné dcéry máte, hovorí reklamný plagát s černoškou. Politici reagujú

15:23 Slovenské mamičky, pekné dcéry máte, hovorí reklamný plagát s černoškou. Politici reagujú

V slovenskej spoločnosti zarezonovala reklamná kampaň Absolut vodky, ktorá zobrazuje na plagátoch že…