SMK pokračuje v rokovaniach s Maďarských fórom

15. 7. 2019 20:58

Maďarské fórum by chcelo, aby sa rokovania medzi stranami Most-Híd a SMK-MKP uzavreli čo najskôr a mohli tak pokročiť ďalej. TASR o tom informovala tlačová tajomníčka SMK Helena Fialová po pondelkovom rokovaní SMK s Maďarským fórom.

SMK pokračuje v rokovaniach s Maďarských fórom
Foto: TASR
Popis: József Menyhárt

"Myšlienka, ktorá charakterizovala dnešné stretnutie, bola zabezpečenie efektívneho zastupovania maďarskej komunity a regiónov, ktoré bude mať pred očami predovšetkým záujmy voličov a regiónov," uviedla Fialová.

Zástupcovia oboch maďarských strán chcú pokračovať v konštruktívnom dialógu, ako aj v naplnení spoločných cieľov. Najbližšie rokovanie SMK s Mostom-Híd bude koncom júla.

Delegácie strán Most-Híd a SMK-MKP sa vo štvrtok (11. 7.) na prvom spoločnom rokovaní dohodli, že nevytvoria spoločnú volebnú stranu a nebudú ani spoločne kandidovať na kandidátke Mosta-Híd.

O ďalších možnostiach, teda koalícii alebo samostatnej kandidatúre, chcú strany ďalej rokovať. Vládny Most-Híd pôvodne mimoparlamentným stranám ponúkal miesta na svojej kandidátke.

Most-Híd podľa podpredsedu strany Ábela Ravasza rokoval aj s neparlamentnými MKDA-MKDSZ, Rómskou iniciatívou Slovenska, Maďarským fórom, Slovenskou konzervatívnou stranou a Šancou.

Do konca leta by strana mala mať ucelený obraz toho, čo chcú a stranícke štruktúry by na jeseň mali odsúhlasiť ďalší postup.

Predseda MF Zsolt Simon po rokovaní s Mostom-Híd uviedol, že s ním ďalej rokovať nebude, pokiaľ sa postoj vládnej strany nezmení. S Maďarským fórom minulý týždeň rokovala aj SMK. Zhodli sa na tom, že odmietajú spoluprácu so SNS, Smerom-SD a ĽSNS.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Do velenia NATO prichádza nórska viceadmirálka s programom, ktorý ohromí. Šichtařová dúfa, že Aliancia už nikdy nebude musieť bojovať

23:58 Do velenia NATO prichádza nórska viceadmirálka s programom, ktorý ohromí. Šichtařová dúfa, že Aliancia už nikdy nebude musieť bojovať

To sú len drísty. Ekonómka Markéta Šichtařová sa zase raz rozohnila. Má obavy, že už dokonca aj do v…