SIEŤ: Strana mala počas troch mesiacov objednaných 600 billboardov

16. 7. 2015 12:51

Procházka ani dnes nepovedal, koľko ho doteraz kampaň stála. Strana Sieť mala v máji, júni a júli po Slovensku prenajatých približne 600 billboardov a 35 bigboardov. Ako oznámil dnes na tlačovej besede predseda strany Radoslav Procházka, v auguste a septembri strana nemá objednané žiadne reklamné plochy.

SIEŤ: Strana mala počas troch mesiacov objednaných 600 billboardov
Foto: SITA
Popis: Podpredseda strany Sieť Andrej Hrnčiar, predseda strany Sieť Radoslav Procházka a bývalý podpredseda strany Sieť Miroslav Beblavý
reklama

Pripustil však, že v septembri Sieť vyjde s ďalšou fázou kampane. Záleží to však od výšky úveru, o ktorom strana momentálne rokuje s jednou bankou. Procházka očakáva, že by ho Sieť mohla získať do konca júla.

Procházka nepovedal, koľko ho kampaň stála

Procházka ani dnes nepovedal, koľko ho doteraz kampaň stála. Sľúbil však, že výšku sumy za kampaň Sieť zverejní po jej ukončení. Zároveň zdôraznil, že Sieť má tri zdroje príjmov. Jedným je úver, druhým drobné dary od fyzických osôb a tretím členské príspevky. Procházka tvrdí, že členské príspevky má Sieť najvyššie zo všetkých politických strán. Minimálne členské je podľa neho 50 eur. Primátori a starostovia platia 500 eur. Strana má dnes takmer 2 000 členov.

Šéf Siete odmieta Matovičove tvrdenie

Politická strana Sieť získala bankový úver 800 000 eur na financovanie svojej činnosti od českej Fio banky v lete minulý rok. Úroková sadzba úveru je na úrovni jednomesačného EURIBOR-u navýšeného o 3,9 percentuálneho bodu. Úver bude splatený po dvoch rokoch z budúcich zákonných príjmov Siete. Jediným ručiteľom je predseda Siete Radoslav Procházka, ktorý ručí zdedenými pozemkami a tiež pozemkami, ktoré kúpil v 90-tych rokoch. Hodnota pozemkov je však nižšia ako úver. Podľa lídra OĽaNO Igora Matoviča billboardy, megaboardy či inzercia Siete a Procházkova prezidentská kampaň za posledný rok stáli približne dva milióny eur. To Procházka odmietol.
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: SITA
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Prvý deň otvorenia fitnescentier, wellness a kúpalísk

11:26 VIDEO Prvý deň otvorenia fitnescentier, wellness a kúpalísk

Od dnes sa môžu otvoriť aj vnútorné športoviská pre verejnosť, prírodné aj umelé kúpaliská, wellness…