Ruský rezort kultúry odporučil odklad uvedenia filmu o pedofílii v cirkvi

26. 4. 2019 9:15

Ruské ministerstvo kultúry odporučilo odložiť uvedenie filmu francúzskeho režiséra Francoisa Ozona Z milosti Božej z dôvodu veľkonočných sviatkov, ktoré sa v pravoslávnej cirkvi slávia tento víkend.

Ruský rezort kultúry odporučil odklad uvedenia filmu o pedofílii v cirkvi
Foto: TASR
Popis: Ilustračná snímka.

S odvolaním sa na distribučnú spoločnosť A-One Films o tom informoval spravodajský portál Meduza. Ozonov film Z milosti Božej (Grâce a Dieu) je o kňazovi, ktorý zneužíval deti, a o jeho komplicovi.

Film je síce hraný a do veľkej miery fiktívny, ale mená previnilcov sú v ňom nezmenené - ide o príbeh kňaza Bernarda Preina, ktorý bol v roku 2017 obvinený z obťažovania detí v skautskom tábore v Lyone.

Vo februári tohto roku film získal na filmovom festivale v Berlíne cenu Strieborný medveď a veľkú cenu poroty, ale nevyvolal Ozonom očakávanú reakciu v cirkvi.

Film mal ísť v Rusku do distribúcie 25. apríla. Ako informoval spravodajský portál Novaja gazeta, vo štvrtok dopoludnia ho ešte premietli v niekoľkých kinách, ale večerné predstavenia sa podľa distribútora nemali konať.

Spoločnosť A-One Films dodala, že povolenie na distribúciu filmu nebolo podpísané, keďže jej vedenie bolo presvedčené, že s uvedením filmu nebude žiadny problém.

Zástupcovia ministerstva kultúry však distribučnej spoločnosti "ústnou formou" odporučili odložiť premiéru filmu na 29. apríla "po Svätom týždni", keď sa slávia veľkonočné sviatky.

Oficiálne sa ministerstvo k tejto situácii nevyjadrilo, uviedol na svojom portáli denník Novaja gazeta.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Šéfredaktor Bárdy: Kočner sa Kuciakovi vyhrážal. Určite mal motív na jeho vraždu

12:41 Šéfredaktor Bárdy: Kočner sa Kuciakovi vyhrážal. Určite mal motív na jeho vraždu

Novinár Ján Kuciak výrazne ohrozoval beztrestnosť a biznis Mariana Kočnera za približne 100 miliónov…