Rusko zavedie voči Ukrajine "mimoriadne opatrenia". Na zozname sú stovky firiem aj známe mená

31. 10. 2018 8:55

Ruská vláda dokončuje návrh dekrétu, ktorým zavedie "mimoriadne opatrenia" voči ukrajinským spoločnostiam a jednotlivcom ako odpoveď na "nepriateľské kroky" Kyjeva. Informovala o tom v utorok agentúra TASS s odvolaním sa na zdroj z prostredia ruskej vlády.

Rusko zavedie voči Ukrajine "mimoriadne opatrenia". Na zozname sú stovky firiem aj známe mená
Foto: Facebook, Russian Flag
Popis: Ruská vlajka
reklama

Podľa tohto zdroja dokument zahŕňa približne 360 spoločností a vyše 50 jednotlivcov a čoskoro bude predložený na podpis ruskému premiérovi Dmitrijovi Medvedevovi a následne zverejnený. Spoločnosti ani jednotlivcov tento zdroj nemenoval.

Ruský prezident Vladimir Putin 22. októbra podpísal dekrét, ktorým nariadil vláde, aby voči Ukrajine zaviedla "mimoriadne ekonomické opatrenia". Kabinet má tiež pripraviť zoznam fyzických a právnických osôb, na ktoré sa majú sankcie vzťahovať.

Podľa Putina má ísť o odvetu za "nepriateľské kroky" Kyjeva voči ruským občanom a spoločnostiam. Na základe prezidentského dekrétu môžu byť sankcie zrušené, ak Ukrajina odvolá všetky reštrikcie voči Rusku, ktoré - podobne ako EÚ a USA - zaviedla v súvislosti s anexiou Krymu a konfliktom v Donbase.

"Sankcie postihnú na Ukrajine mnohých známych ľudí ... zakáže sa tiež dovoz určitých druhov tovarov vyrábaných na Ukrajine do Ruskej federácie," avizoval 23. októbra Medvedev. Na aké výrobky by sa mal zákaz dovozu vzťahovať, ruský premiér nešpecifikoval. Zdôraznil však, že Rusko - aj napriek napätým bilaterálnym vzťahom - stále zostáva najväčším obchodným partnerom Ukrajiny, čím naznačil, že chystané sankcie by mohli mať nemalý ekonomický dopad.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

O núdzovom stave ani dnes, odkazuje občanom úrad vlády

17:40 O núdzovom stave ani dnes, odkazuje občanom úrad vlády

Definitívne rozhodnutie týkajúce sa núdzového stavu prijme ústredný krízový štáb na svojom najbližšo…