Rusko a európski lídri podporili nové prímerie na východe Ukrajiny

23. 8. 2017 11:30

Najvyšší predstavitelia Ruska, Ukrajiny, Nemecka a Francúzska sa zhodli na spoločnej podpore úsilia nastoliť trvalé prímerie na východe Ukrajiny. Informoval o tom v noci nadnes Kremeľ.

Rusko a európski lídri podporili nové prímerie na východe Ukrajiny
Foto: TASR
Popis: Ilustračná fotografia
reklama

Prezidenti Ruska, Ukrajiny a Francúzska - Vladimir Putin, Petro Porošenko a Emmanuel Macron - a nemecká kancelárka Angela Merkelová uskutočnili v utorok konferenčný hovor. Politici v rámci neho privítali plán na nastolenie a zachovanie pokoja zbraní, ktorý by vstúpil do platnosti so začiatkom nového školského roka, priblížilo oficiálne vyhlásenie Kremľa, z ktorého citovala agentúra AP.

Prezidenti a kancelárka zároveň zopakovali svoju podporu mierovej dohode uzavretej v roku 2015 v Minsku. Sprostredkovateľmi boli Francúzsko a Nemecko.

Dohoda dopomohla k zníženiu bojov vo východnej časti Ukrajiny, ku ktorým došlo v dôsledku ruskej anexie Krymu. V oblasti však naďalej pokračujú sporadické boje a na mŕtvom bode dosiaľ uviazlo tiež politické urovnanie tohto sporu. Západní diplomati sa pokúšajú dosiahnuť, aby Rusko a Ukrajina preklenuli rozdielne názory na implementáciu uvedenej dohody.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…