Ruskí vyšetrovatelia začali s raziami v kanceláriách členov opozície

15. 10. 2019 12:26

Predstavitelia ruskej opozície v utorok oznámili, že v ich kanceláriách na celom území Ruska začali vyšetrovatelia vykonávať razie. Ako napísala agentúra AFP, ide o najnovší krok Ruska s cieľom zatlačiť na kritikov ruskej vlády.

Ruskí vyšetrovatelia začali s raziami v kanceláriách členov opozície
Foto: Twitter, Le Globe
Popis: Navaľného zatknutie v Moskve

Razie sa začali v utorok okolo 06.00 h a konajú sa najmenej na 30 rôznych adresách, napísal na Twitteri hlavný opozičný politik Alexej Navaľnyj.

Zásahy vyšetrovateľov voči opozícii sa začali menej než týždeň po tom, ako bola do registra tzv. zahraničných agentov zaradená nadácia Fond boja s korupciou (FBK), ktorú založil Navaľnyj.

Ruské oficiálne miesta totiž tvrdia, že FBK dostáva financie zo zahraničných organizácií, čo samotný fond odmieta a tvrdí, že je financovaný "výlučne občanmi Ruskej federácie".

"Systém presadzovania práva v Rusku vynakladá všetko úsilie na ochranu skorumpovaných úradníkov a úplatkárov," uviedol Navaľnyj na spomínanej sociálnej sieti.

Riaditeľ FBK Ivan Ždanov      oznámil, že razie prebiehajú v 15 mestách, a dodal, že vyšetrovatelia sa nachádzajú aj pred budovou FBK v Moskve.

Masové policajné razie prebehli v desiatkach opozičných regionálnych štáboch aj v septembri. Konali sa krátko po tom, ako vládna strana v nedávnych komunálnych voľbách utrpela výrazné strany.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

V prípade výbuchu bytovky v Prešove sú obvinení traja ľudia. Vypočúvajú ich od rána

17:33 V prípade výbuchu bytovky v Prešove sú obvinení traja ľudia. Vypočúvajú ich od rána

Traja ľudia, ktorých polícia obvinila v súvislosti s piatkovým (6. 12.) výbuchom plynu v jednom z pr…