Ruskí poslanci vo vytržení. Trumpov triumf zožal búrlivý potlesk. A potom prehovoril Putin

9.11.2016 10:43

Ruský prezident Vladimir Putin zablahoželal dnes Donaldovi Trumpovi k víťazstvu v amerických prezidentských voľbách. Putin vyjadril nádej, že sa vzťahov medzi oboma veľmocami zlepšia. Informovala o tom agentúra Reuters.

Ruskí poslanci vo vytržení. Trumpov triumf zožal búrlivý potlesk. A potom prehovoril Putin
Foto: TASR
Popis: Vladimir Putin

"Dúfam v spoluprácu a zlepšenie rusko-amerických vzťahov, ktoré sú momentálne napäté, a v spoločný postup pri dôležitých medzinárodných otázkach a reakciách na súčasné svetové bezpečnostné hrozby," stojí v telegrame, ktorý Putin poslal Trumpovi. Putin tiež uviedol, že dúfa v dialóg medzi Moskvou a Washingtonom, ktorý je v záujme oboch veľmocí.

Dolná komora ruského parlamentu - Štátna duma - uvítala dnes výsledok volieb prezidenta USA, ktorým sa stal republikánsky kandidát Donald Trump. Informovala o tom agentúra RIA Novosti, ktorá citovala z príhovoru Viačeslava Novikova, člena zahraničného výboru Štátnej dumy a poslanca za vládnu stranu Jednotné Rusko.

Novikov vystúpil pred plénum poslancov, aby ich informoval, že kandidátka amerických demokratov "Hillary Clintonová pred tromi minútami priznala svoju porážku v prezidentských voľbách a pred sekundou Donald Trump začal svoj príhovor ako zvolený prezident". Poslanci snemovne, v ktorej má prokremeľské Jednotné Rusko ústavnú väčšinu, na jeho slová zareagovali búrlivým potleskom.

Vodca nacionalistickej Liberálnodemokratickej strany Ruska Vladimir Žirinovskij ešte pred oznámením Trumpovho víťazstva pre agentúru Interfax uviedol, že jeho stranu teší, že "víťazí lepší z dvojice kandidátov". "Nech sa Hillary teraz venuje vnúčatám," odkázal.

Vyjadril tiež nádej, že po Trumpovom víťazstve dôjde aj k vystriedaniu Johna Teffta, ktorý je veľvyslancom USA v Rusku. "Dúfame, že odíde... On Rusko nenávidí," vyhlásil Žirinovskij.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR

Ďalšie články z rubriky

Smolková?  Vnímame to ako jej osobné rozhodnutie, reaguje Smer

16:01 Smolková? Vnímame to ako jej osobné rozhodnutie, reaguje Smer

Pozastavenie členstva predsedníčky straníckej organizácie Smeru-SD v okrese Košice III Moniky Smolko…