Ruské vzdušno-kozmické sily majú novú stíhačku

12.8.2017 9:30

Prototyp ruskej bojovej stíhačky T-50 piatej generácie dostal oficiálne sériové označenie Su-57. V rozhovore pre televíznu stanicu Zvezda to uviedol dnes hlavný veliteľ Vzdušno-kozmických síl Ruskej federácie Viktor Bondarev, ktorého cituje agentúra TASS.

Ruské vzdušno-kozmické sily majú novú stíhačku
Foto: Facebook, Russian Flag
Popis: Ruská vlajka
Prototyp tohto lietadla vzlietol po prvý raz v roku 2010. Práce na jeho dizajne však budú ukončené až v roku 2019 a zhruba v rovnakom čase bude bojová stíhačka dodaná armáde. Podľa riaditeľa Zjednotenej leteckej korporácie (UAC) Jurija Sljusara bude prvá séria týchto strojov v objeme 12 kusov.
 
Su-57 absolvuje svoj debutový let koncom roka. Ruské vzdušné sily nakúpia celkovo 160 týchto stíhačiek. Jednomiestne a dvojmotorové lietadlo disponuje technológiou stealth - ako prvé ruské bojové lietadlo vôbec. Je charakteristické i supermanévrovateľnosťou a modernizovaným vybavením.
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Mediálna bublina, rinčanie zbraní, dobrý krok. Pýtali sme sa politikov na stretnutie Trumpa a Putina. Toto nám povedali Jarjabek, Galko, Paška, Uhrík alebo Krajniak

0:01 Mediálna bublina, rinčanie zbraní, dobrý krok. Pýtali sme sa politikov na stretnutie Trumpa a Putina. Toto nám povedali Jarjabek, Galko, Paška, Uhrík alebo Krajniak

Stretnutie prezidentov Donalda Trumpa a Vladimira Putina sledoval celý svet a slovenskí politici neb…