Ruské stíhačky provokovali torpédoborec USA: Americký plukovník po incidente povedal...

14. 4. 2016 12:12

Ruské stíhačky SU-24 nalietavali na torpédoborec USS Donald Cook v Baltskom mori. Stíhačky neboli ozbrojené, ale server denníka The Washington Post konštatuje, že išlo o ďalšiu z mnohých ukážok ruskej sily voči americkej armáde. Plukovník Steve Warren novinárom povedal, že Rusi sa vracajú „k svojim starým trikom“.

Ruské stíhačky provokovali torpédoborec USA: Americký plukovník po incidente povedal...
Foto: pixabay.com
Popis: Ilustračné foto: vlajka USA
reklama

Ruské taktické bombardéry SU-24 11. a 12. apríla lietali v tesnej blízkosti amerického torpédoborca USS Donald Cook v Baltskom mori. Lietadlá neboli vyzbrojené, ale hovorca americkej armády pre operácie v Sýrii a Iraku, plukovník Steve Warren, konštatoval, že „Rusi sa len vracajú k starým trikom“. Incident pod podmienkou anonymity potvrdili dvaja úradníci. Ako prvý priniesol informácie server The Wall Street Journal.

V súvislosti s akciami v Sýrii a na Ukrajine nejde podľa americkej strany ani zďaleka o prvý incident. USS Donald Cook je jednou zo štyroch lodí, ktorá má slúžiť na posilnenie pozície európskych spojencov v NATO. Torpédoborec je vyzbrojený protiponorkovými strelami a strelami Tomahawk. Stojí pritom za zmienku, že k rovnakému incidentu došlo s tou istou loďou v roku 2014 aj v Čiernom mori.

Text si môžete v angličtine prečítať TU.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Sociológ: Predvolebná kampaň ohrozovala duševné zdravie. Nezúčastniť sa volieb neznamená zbaviť sa zodpovednosti za ich výsledok

0:02 Sociológ: Predvolebná kampaň ohrozovala duševné zdravie. Nezúčastniť sa volieb neznamená zbaviť sa zodpovednosti za ich výsledok

ROZHOVOR Sociológ Pavel Haulík priznáva, že predvolebná kampaň bola tentoraz poriadne náročná. Na du…