Ruské spravodajské služby to neboli! Generál Šándor vyslovil zásadné pochybnosti ku kauze Skripaľ

18. 5. 2018 7:00

Bezpečnostný expert Andor Šándor sa v rozhovore pre server Info.cz vyjadril napríklad ku kauze otráveného britského agenta Sergeja Skripaľa a jeho dcéry Julije.

Ruské spravodajské služby to neboli! Generál Šándor vyslovil zásadné pochybnosti ku kauze Skripaľ
Foto: Hans Štembera
Popis: Andor Šándor
reklama

„Človek, ktorý zradí spravodajskú službu danej krajiny, si zaslúži trest v rámci právneho poriadku. Určite by som sa však neusiloval vziať mu život,“ poznamenal Šándor. A je presvedčený, že ruské spravodajské služby sa neusilovali vziať život Skripaľovi.

„Skripaľ bol dlho držaný Rusmi. V roku 2010 ho vtedajší prezident omilostil, pustili ho do Veľkej Británie. A o osem rokov neskôr by ho chceli zavraždiť?“ spýtal sa Šándor a vyjadril tak svoje pochybnosti.

„V spravodajskej práci sa vám vždy stane, že niekto zbehne. Je zatvorený a vždy budete mať tendenciu ho vymeniť, nie zabiť,“ dodal Šándor. Podľa neho čin na Skripaľa mohol vykonať niekto z GRU, čo je ruská spravodajská vojenská služba. „Akoby sa pomstiť. Ale nevidím tu žiadne oficiálne požehnanie,“ povedal.

„Ako je možné, že nezomreli?“ zaznela otázka. „To ja neviem,“ podotkol Šándor k tomu, že pochybuje o látke, ktorá mala Skripaľovcov otráviť. „Takto postavenému tomu neverím. Takto to byť jednoducho nemohlo,“ uviedol Šándor s tým, že Veľká Británia sa vo svojich tvrdeniach unáhlila.

Celý rozhovor nájdete na webe Info.cz.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Také nevyspytateľné voľby ešte neboli, tvrdí analytik. Strany bez problémov prekračovali hranice. Politika sa zvlčila

23:59 Také nevyspytateľné voľby ešte neboli, tvrdí analytik. Strany bez problémov prekračovali hranice. Politika sa zvlčila

Rozmach nových spôsobov komunikácie, najmä na internete a sociálnych sieťach, ale aj neprehľadnosť a…