Rusi vraj stoja aj za brexitom. Liberálne médiá šíria fotografiu ministra Johnsona, ktorá to má dokazovať

14.11.2017 15:40

Server Britské listy sa veľmi nepekne vyjadril na adresu britského ministra zahraničia Borisa Johnsona. Naozaj veľmi nepekne. Dovolával sa pritom informácií uverejnených britským denníkom The Guardian. Na scéne sa znovu objavil ruský prezident Vladimir Putin.

Rusi vraj stoja aj za brexitom. Liberálne médiá šíria fotografiu ministra Johnsona, ktorá to má dokazovať
Foto: TASR
Popis: Ilustračné foto, vlajky Veľkej Británie a Európskej únie

„Objavila sa fotografia britského ,ministra zahraničia‘ (v skutočnosti klauna, sebeckého maniaka a komika) Borisa Johnsona v spoločnosti s Putinovým agentom, Malťanom Josephom Mifsudom,“ napísal server. Boris Johnson vraj pritom tvrdí, že sa s Mifsudom nestretol.

Podľa FBI bol Joseph Mifsud prostredníkom medzi tímom prezidenta Trumpa a ruskou vládou. Stretnutie Mifsuda s Johnsonom vraj môže naznačovať, že Rusi zohrali určitú rolu aj pri brexite. Johnson vraj najprv tvrdil, že sa s Mifsudom nikdy nestretol, ale keď svetlo sveta uzrela fotografia, kde stoja obaja muži bok po boku, britský minister doplnil, že sa s Mifsudom nikdy nestretol vedome.

 

 

Zdroj: Twitter/Carole Cadwalladr

Britský poslanec Ben Bradshaw nechápe, ako je možné, že tajné služby nevarovali Johnsona, aby sa s „londýnskym profesorom“, ktorý sa stal členom Valdajského fóra, nestretával. Mifsud je naozaj jedným z ľudí, ktorí patria do tzv. Valdajského klubu, fóra, na ktorom sa rozoberajú otázky ekonomiky a medzinárodnej politiky. Pravidelným účastníkom rozhovorov je aj ruský prezident Vladimir Putin.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Kiska po nominácii novej ministerky vnútra poriadne spustil: Neprijateľné, ignorovanie ľudí. Vládna väčšina nepochopila, že sa úplne rozsypala aj tak mizerná dôvera ľudí v štát

17:10 Kiska po nominácii novej ministerky vnútra poriadne spustil: Neprijateľné, ignorovanie ľudí. Vládna väčšina nepochopila, že sa úplne rozsypala aj tak mizerná dôvera ľudí v štát

Prezident SR Andrej Kiska nie je spokojný s nomináciou Denisy Sakovej na post ministerky vnútra. Vym…