Rozčúlené, panovačné dieťa s mobilným telefónom v ruke. V Londýne vypustili balón zosmiešňujúci Trumpa

13.7.2018 12:45

Demonštranti v centre Londýna protestujúci proti politike amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorý je na návšteve Británie, vypustili v piatok veľký oranžový balón zobrazujúci šéfa Bieleho domu ako rozčúlené, panovačné dieťa s mobilným telefónom v ruke. Informovala o tom spravodajská televízia Sky News.

Rozčúlené, panovačné dieťa s mobilným telefónom v ruke. V Londýne vypustili balón zosmiešňujúci Trumpa
Foto: TASR
Popis: Šesť metrov vysoká balónová figurína s prezývkou Trump Baby znázorňujúca prezidenta USA.

Vypustenie balóna zosmiešňujúceho amerického prezidenta povolil vo štvrtok starosta Londýna Sadiq Khan, ktorý však zároveň demonštrantov upozornil, že protesty proti Trumpovej návšteve musia prebiehať pokojne a v pozitívnom duchu. 

Sadiq Khan je členom britskej opozičnej Labouristickej strany a v minulosti sa dostal s Trumpom do konfliktu. Khan dodal, protesty proti Trumpovi nie sú protiamerické, odzrkadľujú však odpor Londýnčanov voči "politike strachu a zúfalstva".

Trump vo štvrtok po príchode do Británie v rozhovore pre denník The Sun Khana kritizoval, keď jeho úsilie v boji s terorizmom a zločinnosťou v britskej metropole označil za nedostatočné.

Londýnsky starosta v piatok v rozhovore pre Sky News označil Trumpove slová za "absurdné" a na diaľku sa Trumpa opýtal, prečo si za terč svojej kritiky vybral práve jeho, a nie starostov iných európskych miest.

Trump pricestoval do Británie z Bruselu, kde bol na dvojdňovom summite NATO. Vo štvrtok sa zúčastnil na galavečeri s britskými a americkými predstaviteľmi v paláci Blenheim, veľkolepom anglickom vidieckom sídle, ktoré je rodiskom a pôvodným domovom bývalého britského premiéra Winstona Churchilla.

V piatok sa Trump stretne s premiérkou Theresou Mayovou a kráľovnou Alžbetou II. Potom strávi víkend na jednom zo svojich golfových ihrísk v Škótsku.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Sme jeden úžasný národ, ukazujeme to aj tým, že Slovák je premiérom v Čechách, povedal Danko v diskusii s Kiskom a Pellegrinim

13:00 Sme jeden úžasný národ, ukazujeme to aj tým, že Slovák je premiérom v Čechách, povedal Danko v diskusii s Kiskom a Pellegrinim

Bez vzniku Československa by nebolo dnešného suverénneho Slovenska. V diskusnej relácii RTVS O 5 mi…