Rodinkárstvo v Martine? Primátorov brat vyhral spolu s Váhostavom zákazku za milióny eur

26.2.2016 10:50

Okolie Martina je rajom pre ľudí z okruhu primátora Andreja Hrnčiara. Firma, ktorá patrí jeho bratovi, tam buduje kanalizáciu spoločne s Váhostavom a Hrnčiarov známy zase dodáva mestu internet aj kamerové systémy.

Rodinkárstvo v Martine? Primátorov brat vyhral spolu s Váhostavom zákazku za milióny eur
Foto: Martin.sk
Popis: Andrej Hrnčiar

Vlani vo februári získalo združenie firiem zákazku za vyše 15 a pol milióna eur na vybudovanie mestskej kanalizácie. Podľa informácií portálu Aktuality.sk je spolumajiteľom jednej z firiem brat primátora a podpredsedu strany Sieť Andreja Hrnčiara. Práve on je primátorom Martina od roku 2006 a tender na výstavbu kanalizácie vypísala Turčianska vodárenská spoločnosť, v ktorej väčšinový podiel vlastní práve mesto Martin.

Turčianska vodárenská spoločnosť dostala dotáciu na vybudovanie kanalizácie v Martine ešte za prvej vlády Roberta Fica v roku 2010. Dotáciu vtedy mesto dostalo od ministerstva životného prostredia, keď ju krátko pred voľbami podpísal vtedajší šéf rezortu Jozef Medveď zo Smeru.

Vraj žiadne rodinkárstvo

Zákazku na vybudovanie kanalizácie získalo podľa portálu Aktuality.sk združenie firiem Hydroekol Dolný Kubín, Váhostav, Chemkostav a COMBIN Banská Štiavnica. Celý projekt však vedie spomínaný Hydroekol, v ktorom má väčšinový podiel práve brat martinského primátora Andreja Hrnčiara. Martinovi Hrnčiarovi patrí v tejto firme údajne 64 % podiel.

Víťaz tendra už dostal takmer päť miliónov eur. Osem miliónov eur by mu mala Turčianska vodárenská spoločnosť vyplatiť najneskôr budúci mesiac. Zvyšné peniaze si víťaz tendra ešte nevyfakturoval.

Primátor Andrej Hrnčiar uviedol, že firme svojho brata nemôže brániť, aby sa zúčastňovala na verejných súťažiach, a tvrdí, že nemá ako primátor na tendre vplyv. „Tender bol vyhlásený v európskom vestníku. Súťažili v ňom združenia, v ktorých bolo až 24 firiem. Zvíťazila ponuka s najnižšou cenou,“ uviedol primátor Martina.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Upokojí Saková ako ministerka vnútra situáciu v spoločnosti? Sólymos si nie je istý. Ona vie, čo má robiť, dopĺňa Žiga

16:15 Upokojí Saková ako ministerka vnútra situáciu v spoločnosti? Sólymos si nie je istý. Ona vie, čo má robiť, dopĺňa Žiga

Minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd) si nie je istý, či nominácia štátnej tajomní…