Rezort vnútra skartoval zmluvy, ktoré spomínal prokurátor Špirko v súvislosti s údajnými úplatkami pre exministrov

26.4.2018 15:30

Prokurátor Vasiľ Špirko trvá na tom, že exministri Robert Kaliňák a Ján Počiatek mali získať provízie zo štátneho tendra, ale žiadne dôkazy o tom už neexistujú. Ministerstvo zmluvu z daného tendra už skartovalo. Stalo sa to údajne krátko potom, keď Špirkovi vyšetrovanie prípadu odobrali.

Rezort vnútra skartoval zmluvy, ktoré spomínal prokurátor Špirko v súvislosti s údajnými úplatkami pre exministrov
Foto: TASR
Popis: Ján Počiatek a Robert Kaliňák
Prokurátor Špirko sa pred mesiacom verejne vyjadril a priniesol šokujúce tvrdenia o dvoch bývalých ministroch Smeru. Kaliňáka s Počiatkom Špirko obvinil z rozsiahleho úplatkárstva z čias, keď bol Kaliňák ešte ministrom vnútra. 
 
Špirko sa vo svojich tvrdeniach opiera o svedectvo daňového podvodníka Ľuboša Vargu, ktoré je staršieho dáta. Provízie pre „Roba a Jana“, o ktorých mal prokurátorovi povedať Varga, sa údajne pohybovali v státisícoch eur. 
 
Podľa Vargovho svedectva, na ktoré sa Špirko odvolával pri svojom marcovom vystúpení pred médiami, mali exministri brať úplatky aj v tendri na dodávku komunikačných technológií pre ministerstvo vnútra. Hodnota zákazky bola 15 miliónov eur. 
 
Portál Aktuality.sk získal na základe infozákona vyjadrenie ministerstva vnútra, podľa ktorého už rezort nemá k dispozícii ani zmluvu zo spomínanej niekoľkomiliónovej zákazky. Zmluva bola spolu s ďalšími dokumentmi skartovaná napriek tomu, že bola podpísaná v roku 2016 a ministerstvo má zo zákona povinnosť archivovať zmluvy desať rokov. 
 
Celý článok nájdete TU
 
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Kočner v putách. Všade samí kukláči. PRVÉ FOTO z razie

9:15 Kočner v putách. Všade samí kukláči. PRVÉ FOTO z razie

FOTO Policajné komando od skorých ranných hodín vykonáva domové prehliadky v nehnuteľnostiach, ktoré…