Rezort vnútra skartoval zmluvy, ktoré spomínal prokurátor Špirko v súvislosti s údajnými úplatkami pre exministrov

26.4.2018 15:30

Prokurátor Vasiľ Špirko trvá na tom, že exministri Robert Kaliňák a Ján Počiatek mali získať provízie zo štátneho tendra, ale žiadne dôkazy o tom už neexistujú. Ministerstvo zmluvu z daného tendra už skartovalo. Stalo sa to údajne krátko potom, keď Špirkovi vyšetrovanie prípadu odobrali.

Rezort vnútra skartoval zmluvy, ktoré spomínal prokurátor Špirko v súvislosti s údajnými úplatkami pre exministrov
Foto: TASR
Popis: Ján Počiatek a Robert Kaliňák
Prokurátor Špirko sa pred mesiacom verejne vyjadril a priniesol šokujúce tvrdenia o dvoch bývalých ministroch Smeru. Kaliňáka s Počiatkom Špirko obvinil z rozsiahleho úplatkárstva z čias, keď bol Kaliňák ešte ministrom vnútra. 
 
Špirko sa vo svojich tvrdeniach opiera o svedectvo daňového podvodníka Ľuboša Vargu, ktoré je staršieho dáta. Provízie pre „Roba a Jana“, o ktorých mal prokurátorovi povedať Varga, sa údajne pohybovali v státisícoch eur. 
 
Podľa Vargovho svedectva, na ktoré sa Špirko odvolával pri svojom marcovom vystúpení pred médiami, mali exministri brať úplatky aj v tendri na dodávku komunikačných technológií pre ministerstvo vnútra. Hodnota zákazky bola 15 miliónov eur. 
 
Portál Aktuality.sk získal na základe infozákona vyjadrenie ministerstva vnútra, podľa ktorého už rezort nemá k dispozícii ani zmluvu zo spomínanej niekoľkomiliónovej zákazky. Zmluva bola spolu s ďalšími dokumentmi skartovaná napriek tomu, že bola podpísaná v roku 2016 a ministerstvo má zo zákona povinnosť archivovať zmluvy desať rokov. 
 
Celý článok nájdete TU
 
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Predčasné voľby nebudú. Ústavný zákon plénom neprešiel. Koalícia sa nechce pozrieť do zrkadla, nemá na to odvahu, tvrdia opoziční poslanci

12:30 Predčasné voľby nebudú. Ústavný zákon plénom neprešiel. Koalícia sa nechce pozrieť do zrkadla, nemá na to odvahu, tvrdia opoziční poslanci

Predčasné voľby do Národnej rady (NR) SR sa konať nebudú. Poslanci NR SR v utorok nepodporili opozič…