Remišová: Vláda opäť vyberala z ´našich ľudí.´ Bola to fraška

15.4.2019 11:30

Česť, nezávislosť a profesionalita polície sú mimoriadne potrebné na to, aby občania začali znovu veriť v spravodlivý a právny štát. Ak dnes vidíme úspešnú prácu niektorých policajtov, nedeje sa to vďaka súčasnej vláde, ale napriek nej. Ministerka vnútra SR D. Saková a súčasná vládna koalícia si namiesto hĺbkovej reformy polície zvolili frašku, ktorá funguje rovnakým systémom ako vždy: systémom "našich ľudí".

Remišová: Vláda opäť vyberala z ´našich ľudí.´ Bola to fraška
Foto: TASR
Popis: Na snímke poslankyňa NR SR Veronika Remišová (OĽaNO)

V pondelok ministerka vnútra vymenovala za policajného prezidenta M. Lučanského, ktorý bol doteraz na svojom mieste vďaka politickému dosadeniu. Predtým pracoval ako šéf policajnej inšpekcie, ku ktorej fungovaniu sme mali dlhodobo výhrady. Úlohou inšpekcie bolo očistiť políciu a stíhať korupciu v radoch policajtov, čo sa ale dialo len pri menších prípadoch.

TASR: Foto Milan Lučanský

Absolútnou prioritou inšpekcie malo byť odkrývanie a stíhanie prepojení najvyšších miest polície a organizovaného zločinu, ako aj prepojení na pochybných oligarchov. To sa za vedenia M. Lučanského nepodarilo.

Práve naopak, až po vražde novinára vyšli najavo informácie o lustrovaní Jána Kuciaka vysokým policajným dôstojníkom, kontakty polície a organizovaných skupín, či ďalšie zlyhania v Policajnom zbore, ktoré sú práve z obdobia, kedy na čele inšpekcie stál M. Lučanský. Bolo povinnosťou a zodpovednosťou M. Lučanského ako šéfa inšpekcie tieto javy riešiť a aktívne stíhať vysokopostavených policajtov, ktorí dlhodobo zlyhávali. To, že nedôvera v políciu je na Slovensku dlhodobo najvyššia zo všetkých krajín Európskej únie je zlyhaním aj M. Lučanského.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Odsúdený Rybanič: Naďalej zostávam poslancom v Rači

21:52 Odsúdený Rybanič: Naďalej zostávam poslancom v Rači

Filip Rybanič bude aj po utorňajšom (25. 6.) verdikte Krajského súdu (KS) v Bratislave vykonávať fun…