Razia proti islamistom v Nemecku. Policajti mali plné ruky práce

15. 3. 2017 21:10

Polícia v spolkovej krajine Dolné Sasko prehľadala mešitu, sídlo organizácie po nemecky hovoriacich moslimov aj domovy jej ôsmich členov. Organizáciu Nemecko jazyčný islamský kruh (DIK) v Hildesheime dalo nemecké ministerstvo vnútra v utorok na zoznam zakázaných hnutí pre šírenie myšlienok radikálneho islamu.

Razia proti islamistom v Nemecku. Policajti mali plné ruky práce
Foto: TASR
Popis: Protest nemeckej krajnej pravice proti migrantom a islamu

Približne 370 policajtov sa zapojilo do masovej akcie, ktorú bezpečnostné zložky odštartovali v utorok ráno v Hildesheime. Na mušku si muži zákona vzali mešitu, sídlo organizácie Nemeckojazyčný islamský kruh (DIK) a byty ôsmich členov, dnes už zakázanej skupiny radikálov. Prehľadané miesta boli podľa vyšetrovateľov centrami radikálnej salafistickej scény v Nemecku.

Aj berlínsky útočník Anis Amri, ktorí vlani na vianočných trhoch v nemeckej metropole zabil dodávkou dvanásť ľudí, navštevoval organizáciu DIK. Bolo to počas februára 2016 a hlásatelia nenávistných myšlienok džihádu a radikálneho islamu v tejto skupine pôsobili až do chvíle, keď jej pôsobenie pred pár dňami zakázali úrady.

Minister vnútra spolkovej krajiny Dolné Sasko Boris Pistorius uviedol, že zakázaním asociácie zničili jeden z hlavných bodov salafistickej scény v Nemecku. Salafisti patria k radikálnym vyznávačom islamu.

Polícia zatiaľ nezverejnila informácie, či bol pri rozsiahlej razii niekto zatknutý, ale údajne došlo k zadržaniu významného množstva dôkazového materiálu. Pistorius uviedol, že razie neboli v žiadnom prípade namierené proti moslimom žijúcim v Nemecku, ale proti „pomýleným fanatikom“, ktorí zneužívajú náboženstvo na ospravedlnenie podpory terorizmu.

Celý text v angličtine nájdete TU.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

V prípade výbuchu bytovky v Prešove sú obvinení traja ľudia. Vypočúvajú ich od rána

17:33 V prípade výbuchu bytovky v Prešove sú obvinení traja ľudia. Vypočúvajú ich od rána

Traja ľudia, ktorých polícia obvinila v súvislosti s piatkovým (6. 12.) výbuchom plynu v jednom z pr…