Raši odcestoval do Dublinu: Slovensko má čo pracujúcim v Írsku ponúknuť, aby sa vrátili späť

18.5.2019 15:00

Podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Richard Raši (Smer-SD) odcestoval v sobotu na pracovnú cestu do írskeho Dublinu. V rámci projektu Work in Slovakia - Good Idea sa Raši popoludní zúčastní podujatia na slovenskom veľvyslanectve, kde sa Slováci žijúci v Írsku budú môcť dozvedieť viac o voľných pracovných miestach najmä v oblasti IT sektora, ale aj v sektore zdravotníctva na Slovensku.

Raši odcestoval do Dublinu: Slovensko má čo pracujúcim v Írsku ponúknuť, aby sa vrátili späť
Foto: TASR
Popis: Richard Raši prichádza na 131. schôdzu vlády SR 5. decembra 2018 v Bratislave.

Ide už o druhé podujatie v rámci projektu, na ktorom sa firmy zo Slovenska pokúsia osloviť voľnými pracovnými miestami Slovákov pracujúcich v zahraničí.

V januári sa rovnaké podujatie uskutočnilo v Londýne, kde bolo prihlásených vyše 100 záujemcov. V Dubline by mohlo na pohovory s firmami prísť zhruba 40 ľudí.

Úrad vicepremiéra pri tomto podujatí spolupracuje s Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, Zastupiteľským úradom SR v Dubline, IT Asociáciou Slovenska a ďalšími partnermi z Digitálnej koalície.

Raši verí, že o stretnutie s firmami budú mať Slováci žijúci v Írsku záujem. Írsko označil za hub informačných technológií a je presvedčený, že Slovensko má čo pracujúcim v Írsku ponúknuť, aby sa vrátili späť na Slovensko. 

Firmy budú v Dubline ponúkať rôzne pracovné pozície najmä v oblasti IT, centier zdieľaných služieb, ale aj zdravotníctva.

Podujatia na slovenskom veľvyslanectve sa okrem firiem zúčastnia aj zástupcovia slovenského ministerstva zdravotníctva.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nekompromisný Danko. Harabinova voľba. SaS v evidentných problémoch a tvrdý súboj Sulíka s vlastnými. Hodnotí uplynulý týždeň publicista

9:23 Nekompromisný Danko. Harabinova voľba. SaS v evidentných problémoch a tvrdý súboj Sulíka s vlastnými. Hodnotí uplynulý týždeň publicista

Ak štátnemu rozpočtu hrozí nedostatok zdrojov v dôsledku prechodu z konjunktúry do ďalšej fázy ekono…