Rana pre Moskvu: Obsadenie Ukrajiny vraj účinkovalo na zakomplexovaných Rusov ako droga. A ruské nálety v Sýrii sú ďalšia dávka

15. 10. 2015 6:00

Podľa výskumu ruskej štátnej agentúry VCIOM súhlasí 66 percent občanov Ruskej federácie s vyslaním ruských bojových lietadiel do Sýrie, aj keď viac ako polovica opýtaných nemá vôbec predstavu o tom, za čo tam Moskva bojuje. Píše o tom portál The Moscow Times, český preklad článku prinášajú Britské listy.

Rana pre Moskvu: Obsadenie Ukrajiny vraj účinkovalo na zakomplexovaných Rusov ako droga. A ruské nálety v Sýrii sú ďalšia dávka
Foto: SITA
Popis: Sýrčania vyjadrujúci Rusku vďaku za nálety proti rebelom
reklama

Vraj ide o to, že priemerného občana ovplyvní sledovanie televíznych záberov ruských lietadiel, ktoré zameriavajú a ničia ciele rovnako ako v nejakej videohre. „Diváci na gaučoch radi sledujú, ako generálny štáb zverejňuje svoje denné správy so zoznamom zničených veliteľských a riadiacich centier teroristov a stále dlhším zoznamom zabitých teroristov,“ píšu The Moscow Times.

Celý text si môžete v češtine prečítať TU

Podľa servera to vyzerá tak, akoby producenti štátnych televízií používali návod z Orwellovej knihy 1984. Moderná vojna medzi Euráziou a Oceániou (Ruskom a Ukrajinou) je už zabudnutá a Moskva sa teraz pustila do novej bitky medzi Euráziou a východnou Áziou.

Ruské ministerstvo obrany sa vraj ani nesnaží vniesť do svojich vyhlásení o vojenských triumfoch dojem vierohodnosti. Aký typ leteckého prieskumu totiž môže potvrdiť, že ruské lietadlá zničili továreň, ktorá vyrába opasky pre samovražedných atentátnikov? „Vybuchujú tieto opasky inak než munícia alebo vidia ruské drony skrz tehly a betónové steny?“ pýta sa portál.

Nadšená podpora anexie Krymu odhalila komplex menejcennosti vyvolaný rozpadom Sovietskeho zväzu

Skutočnosť, že Rusi tak nadšene podporovali anexiu Krymu a „tajnú vojnu“ Moskvy na Ukrajine, vraj odhaľuje silný komplex menejcennosti vyvolaný kolapsom Sovietskeho zväzu. „Obsadenie Krymu a hybridná vojna v Donbase poslúžili ako silné psychotropné látky, ktoré umožnili Rusom, aby sa konečne cítili ako občania veľkého impéria – teda spokojne. Ale každá silná droga je návyková. Bez ďalšej dávky to skrátka nejde. A tá sa objavila vo forme bezpečnej malej vojny v Sýrii, ktorá pre Rusko neznamená žiadne riziko,“ tvrdí server.

Ruské predstavenie v Sýrii je vraj v skutočnosti opakovaním amerických operácií v Iraku. Putin tak ukázal, že môže hrať rovnakú hru, ba dokonca, že možno dokáže Američanov aj prekonať.

Penzionovaný generál a šéf obranného výboru dumy Vladimir Komojedov tvrdí, že nie je možné zastaviť „komsomolských dobrovoľníkov“, ktorí chcú zabezpečiť blaho sýrskeho ľudu. Tým naznačuje, že Moskva by mala vytvoriť brigády alebo aspoň dobrovoľnícke prápory a bojovníci, ktorí v Donbase stagnujú pre nedostatok násilia, by sa mohli premiestniť do Sýrie.

autor: vam

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Ďalšia fáza uvoľňovania: Rušia sa otváracie hodiny pre dôchodcov, otvárajú sa športoviská, kúpaliská, wellness...

18:40 Ďalšia fáza uvoľňovania: Rušia sa otváracie hodiny pre dôchodcov, otvárajú sa športoviská, kúpaliská, wellness...

Igor Matovič po zasadnutí odborného konzília oznámil, že od stredy 3. júna sú na Slovensku povolené …