Rakúska FPÖ zaplatila výstavbu plota okolo domu svojho šéfa

26. 9. 2019 21:29

Slobodná strana Rakúska (FPÖ) zaplatila výstavbu plota okolo súkromného domu svojho predsedu Norberta Hofera v spolkovej krajine Burgenland. Informovala o tom vo štvrtok agentúra APA s odvolaním sa na správu denníka Österreich.

Rakúska FPÖ zaplatila výstavbu plota okolo domu svojho šéfa
Foto: TASR
Popis: Norbert Hofer
reklama

Išlo o bezpečnostné opatrenie v súvislosti s Hoferovou kandidatúrou na post prezidenta v roku 2016, uviedla FPÖ, ktorá financovanie a výstavbu plota potvrdila. Výšku použitej sumy však strana odmietla zverejniť.

Toto opatrenie sa uskutočnilo na základe odporúčania príslušných úradov, komentovala FPÖ.

V písomných materiáloch, ktoré získal denník Österreich, sa uvádzajú aj ďalšie obvinenia týkajúce sa údajného financovania v rámci FPÖ.

Táto strana mala napríklad platiť aj nájomné za Hoferov viedenský byt. Hoferov hovorca však takéto obvinenia odmietol a pohrozil žalobou.

Denník Österreich píše aj o tom, že traja vrcholní predstavitelia FPÖ - bývalý šéf poslaneckého klubu FPÖ Johann Gudenus a dvaja viedenskí politici FPÖ - disponovali zlatými kreditnými kartami FPÖ.

Platili nimi služobné cesty, účty v reštauráciách počas pracovne relevantných stretnutí a reklamy na Facebooku, ako informovali členovia viedenskej frakcie FPÖ.

Viedenská prokuratúra vo štvrtok oznámila, že pre podozrenie zo sprenevery vedie vyšetrovanie voči bývalému rakúskemu vicekancelárovi a predsedovi pravicovo-populistickej FPÖ Heinzovi-Christianovi Strachemu.

Sprenevery sa údajne dopustil spolu s niekdajšou vedúcou svojej kancelárie a bývalým ochrankárom, keď neprípustnou fakturáciou spôsobovali FPÖ majetkové škody.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

A už dosť! Povedal Zahradil, pokiaľ ide o peniaze EÚ

23:59 A už dosť! Povedal Zahradil, pokiaľ ide o peniaze EÚ

Český europoslanec Jan Zahradil sa vyjadril k textu servera Deník.cz, ktorý priniesol informácie o s…