Rajtár: Podávam trestné oznámenia na ´Kočnerovu chobotnicu.´ Mal som byť sledovaný

4. 9. 2019 13:41

Poslanec Národnej rady (NR) SR Jozef Rajtár (SaS) podal v stredu trestné oznámenie na bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara, Mariana Kočnera, ktorý je obžalovaný z vraždy novinára, a syna majiteľa bezpečnostnej firmy Bonul Norberta Bödöra. Tvrdí, že mohli spáchať trestné činy krivého obvinenia a zneužitia právomoci verejného činiteľa.

Rajtár: Podávam trestné oznámenia na ´Kočnerovu chobotnicu.´ Mal som byť sledovaný
Foto: TASR
Popis: Poslanec NR SR Jozef Rajtár (vľavo) a podnikateľ Marián Kočner

Cieľom bolo zrejme sledovanie

Poslanec tak urobil na základe zverejnených častí údajnej komunikácie medzi Marianom Kočnerom a Alenou Zsuzsovou. Tvrdí, že sa ho mali pokúšať diskreditovať. V trestnom oznámení dodáva, že sa Marian Kočner podľa prepisu mal pokúšať „získať kontaktné údaje, ako mail a telefón, prostredníctvom Aleny Zsuzsovej, a to s najväčšou pravdepodobnosťou s cieľom sledovania".

Kočner mal dosah na policajtov

„Z uvedeného sa preto javí, že Marian Kočner mal dosah na bližšie neidentifikovaných príslušníkov Policajného zboru, ktorí ho mali, ako sám uvádza, poslúchať," myslí si Rajtár. Je presvedčený, že vzniká podozrenie že Norbert Bödör mohol lustrácie v policajných databázach či monitorovanie mailov a telefónov zabezpečovať pre Mariana Kočnera.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Harabin je zástanca toho najhoršieho zločineckého prúdu.  Sú za ním veľmi temné sily. Bojím sa jeho úspechu, konštatuje Baránik

0:03 Harabin je zástanca toho najhoršieho zločineckého prúdu. Sú za ním veľmi temné sily. Bojím sa jeho úspechu, konštatuje Baránik

ROZHOVOR Štefan Harabin neukázal, v čom je môj návrh zákazu pre sudcov kandidovať vo voľbách protiús…